Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
110V Електронски Трансформатор 120w 160W AC110V-130V да 12V G4 LED Електронски Трансформатор За Халоген Кристал Кварц Светилка за на Вниманието

110V Електронски Трансформатор 120w 160W AC110V-130V да 12V G4 LED Електронски Трансформатор За Халоген Кристал Кварц Светилка за на Вниманието

DEN 136.00
DEN 143.52
 

Това е достапна
Износ


Answer : ___________________________ Note :
1. Оваа трансформатор не може да се користи за LED светилки. Оваа трансформатор може да се користи само за 12v халоген светилка монистра, не може да се користи во автомобил светла, мотоцикл светилки, јазик, и така натаму други осветлување и електрични апаратот.
Линкот на халоген светилка Монистра :
2. Оваа трансформатор, не може да се тестира од страна на multimeter, инаку не може да се измери вистински податоци, и се мери податоци се неточни. Тоа мора да се поврзете на трансформатор за 12v кристал светилка лежиште, обезбеди електрична светлина после да се тестираат.
Трансформатор квалитетот е сигурен, практичен, и може да го поддржи затемнување/блок/далечински управувач.
Производителите гаранција за 3 месеци, нормална средина со користење време : повеќе од две години.
Забелешка : за внесување линија (црвена линија) : ВО глобална напојување за AC100-130 V 50 Hz/60 Hz
излезна линија (сива линија и бела линија) ОД : AC12 V
Карактеристики на производот :
1. Оптимизиран појавување коло дизајн, моќ, голема маргина, стабилни перформанси.
2. Компактен ултра-тенок патент школка, компактен волумен, спаси инсталација простор.
Адаптација опсег : низок напон светилки и фенери, 8 парчиња од 20 W светилка монистра може да се користи, само високото wattage трансформатор може да носи повеќе од 5 парчиња.
На изборот и купувањето методи на електронски трансформатор :
1. Според оригиналните трансформатор моќ на светилки и фенери да се избере и да ги купат истите.
2.Според вкупната енергија на светилки и фенери "сите светилка држачи за да се избере и да се купи, најдобар трансформатор моќ е 5-20 W поголем од вкупно wattage на светилки и фенери' светилка монистра, а потоа и на трансформатор и светилка лежиште може да се прошири услуга живот,и светлост на светилка лежиште може да биде посветла. Answer : ___________________________ Note : wattage може да не е премногу голема, инаку светилка мушка ќе биде потемна . Најдобро е 5-20 W поголема.
Моќност : 20w 40w 50w 60w 80w 105w 120w 160w
Употреба : може да се користи на светилки и фенери од 12 V, овој производ го има мала јачина и висок photosynthetic ефикасност. Широко се користи во 12 V светилки и фенери на трговски центри, изложбени сали, канцеларии, дома, во собата, итн. Како што се : droplight, низок напон светилка, вниманието, цевка светлина, итн.

Повеќе информации

Wattage:
20W, 40W, 50W, 60W, 80W, 105W, 120W, 160W
Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Гаранција:
3 месеци
Бренд Име:
Летање Слон
Тежина:
100g
Материјал:
Метал
Повратен Сигнал:
/
Влезниот Сигнал:
/
Влезен Напон:
AC100V -130V 50/60Hz
сертификација:
CCC,RoHS,CE
Карактеристики:
Преносни
Број На Модел На:
SET-01B
Излезниот Напон:
AC12V
Фреквенција:
Висока Фреквенција
моќност:
20w,40w,50w,60w,80w,105w,120w,160w

Најдобрите понуди во категоријата