Hantek DSO7302B Дигитални Чување Oscilloscope 300MHz 2 канали 7 LCD 2Gsa/s oscillograph 64K Меморија Длабочина

Hantek DSO7302B Дигитални Чување Oscilloscope 300MHz 2 канали 7 LCD 2Gsa/s oscillograph 64K Меморија Длабочина

DEN 32102.00
DEN 33792.00
 

Това е достапна
Износ


Повеќе информации

Бренд Име:
Hantek
DIY Материјали:
Електрични
Дигитални Канали:
2
Бендот Ширина:
100-349MHz
Број На Модел На:
DSO7302B
Рекорд Должина:
2GSa/s
Големина На Дисплеј:
5.0 - 6.9 Инчи
Резолуција На Екранот:
640*480 Пиксели
Во Реално Време Земање Мостри Стапка:
72MSa/s
Макс Бранови Фати Го Оценувате:
30,000 wfm/s
Е Батеријата Demountable:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата