Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Мини Пенкало Тип 20mW 15-20KM Визуелна Грешка Локатор на Оптички Влакна Ласерски Кабел Тестер Опрема за Тестирање

Мини Пенкало Тип 20mW 15-20KM Визуелна Грешка Локатор на Оптички Влакна Ласерски Кабел Тестер Опрема за Тестирање

DEN 2399.52
 

Това е достапна
Износ


Мини 20m W 15-20 KM Визуелна Грешка Локатор на Оптички Влакна Ласерски Кабел Тестер Опрема за Тестирање
На 650nm мини szie Пен-Тип на Визуелна Грешка Пронаоѓач е специјално дизајниран за областа персонал кој треба ефикасен и економичен инструмент за влакно следење, влакна рутирање и континуитет cheching во оптичка мрежа во текот и по инсталацијата. Наоѓање на breakpoint, слабите врски, свиткување или пукање во
оптичките кабли, како и наоѓање на маани на OTDR
Производ Состојба
100% Сосема нов во добра состојба
Преносни и солиден, лесен за употреба,
2,5 mm конектор за универзален
Работи или во Г.С. или Пулсова
Постојана излезна моќ, намалување на Батеријата предупредување, Долго траење на батеријата (до 60 часа)
Ласерски случај земјата дизајн спречува ESD штета
Несреќа-доказ и прав-доказ дизајн за ласерската глава
Specifcation
Модел Број 20m W-мини пенкало бранова Должина 650nm±10nm Emitter Тип FP-LD ласерски Излезна моќност 20m W(15-20km) конектор 2,5 mm универзален адаптер за Работа на владата И Г.С. и Pules достапни Оперативни температура -10~+45 °C, температура на Чување -40~+70 °C Моќ
2 парчиња AAA батерија Работни часови ≥ 60 Тежина 70g (со исклучок на батерии) Димензија (mm) 118 X 336*19.2 Пакет Вклучувајќи
1 x Влакна Тајна
1 x Црна торба
Превозот Ние брод на сите објекти во светот бесплатно преку економија превозот. Сите увоз давачки и даноци се одговорност на купувачот. Предмети се испраќаат до купувачот е потврдено адреса од понеделник до петок (Викенд& Празник исклучени) ве Молиме љубезно ве молиме да го проверите вашиот превозот адреса внимателно пред касата. Ако сакате да се промени на адресата, pls ве молиме контактирајте со нас,Инаку, секоја промена информации може да се занемари, откако испратена
Answer : ___________________________ NOTE :
Објектот ќе биде предаден, надвор од хонг конг;
Превозот време варира од 3 до 25 работни денови :
САД/Главниот Europeancountries10~15working дена
Други земји15~25working дена
Итна побарувачка,pls вид изберете го изразат како DHL,UPS-от,Fedex и така натаму.
Бидејќи на листата на ограничувања, ние не го испратите многу предмети.
Најголемиот дел Купувачи, ве Молиме Контактирајте со нас Пред Наддавање! ! ! ! ! ! ! !
Гаранција&се Враќа Ние обезбедуваме 1 година замена и 3 години одржување гаранции. Нашата гаранција не ги покрива злоупотреба, физички оштетувања, оштетувања од вода, губење или кражба. Сите набавки може да се врати within14 дена од датумот на купување на целосна наплата или размена. Сите производи мора да бидат во нивната оригинална состојба. Стока која се оштетени или исчезнати компоненти не се враќа
Контактирајте со Нас, Ние се надеваме дека сте задоволни со нашите производи и услуги и пак награда нас со пет ѕвездички. Вашиот позитивен фидбек ќе биде голем encourgement за нас во идната работа. Ако имате некои вредни сугестии или било какви проблеми со нашите предмети или испорака. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, пред да ни даде неутрален или негативен фидбек. Ние ќе одговор на секое прашање во рок од 24 часа (освен Викенд и Одмор ). Потоа ние ќе се обидеме потрудиме да го решат проблемот ПОБРЗО.
За Нас Добредојдовте на нашиот Aliexpress продавница! Основана во 2008 година,Шенжен ИО-ЛИНК технологии Co., Ltd е една од водечките производителот, нудејќи влакна optical трансиверите,оптички влакна patch кабли и оптичките опрема. Нејзините производи се доставени до области од Кина за да сите делови на светот, Ние сме нова продавачот во Aliexpress, сепак, со нашата голема тим, примарни извори, ќе им понуди подобар и подобар квалитет, Конкурентна цена и circumspect услуга.

Повеќе информации

Број На Модел На:
20mW-мини пенкало
Бренд Име:
ИО-ЛИНК
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Emitter Тип :
FP-LD ласерска
Излезна Моќност:
20mW(15-20km)
Бранова должина:
650nm±10nm
Работен режим :
И Г.С. и Pules достапни
конектор:
2.5 mm универзален адаптер

Најдобрите понуди во категоријата