Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Јапонски Самурајски Катана Меч Нинџа Дамаск Челик Zatoichi Црвено Дрвени Shirasaya Целосна Танг Директно Сечилото Katanas Остри Рачно Изработени

Јапонски Самурајски Катана Меч Нинџа Дамаск Челик Zatoichi Црвено Дрвени Shirasaya Целосна Танг Директно Сечилото Katanas Остри Рачно Изработени

DEN 6773.00
DEN 7968.00
 

Това е достапна
Износ


* Ако сакате да ги промените оригиналниот нож, ве молиме контактирајте со нас прво, затоа што оваа слика покажува се различни лопати која може да ви треба дополнителни трошоци.
Напомена : во Некои земји како што се Италија, Германија, велика БРИТАНИЈА, Шпанија, Бразил може да изврши наплата на клиентите царина, можеме да го напишеме ниска цена на пакетот, но НЕ преземе одговорност за тоа.
Спецификите
Вкупна Должина : 40.9 инчен / 104cm
Nagasa Должина : 27.8 инчен / 70.5 cm
Се справи со Должина : 10.6 инчен / 27cm
Сечилото Ширина(во близина на Habaki) : 1.26 инчен / 3.20 цм
Сечилото Ширина(во близина на Kissaki) : 0.91 инчен / 2.30 cm
Тежина(со Saya) : 2.31 кг / 1.05 kg (appro)
Тежина(без Saya) : 2.17 кг / 0.98 kg (appro)
Сечилото Материјал : Дамаск челик + Нафта угасне
Tsuba Материјал : Не tsuba
Saya Материјал : Тешко црвено дрво + бивол рог
Рачка Материјал : Тешко црвено дрво + бивол рог
Сечилото Облик : SHINOGI-ZUKURI
Kissaki Облик : ЧУ-KISSAKI
ЗДРАВО(крв ритам) : Да
Sharpess : Многу остра
Состојба : нова
Опис
Овој меч е рачно кован и страна, наострен користење на Јапонски методи за да се создаде совршена ножот. Целосно функционална и битката подготвен. Додатоци на мечот се сите автентични од зраци кожата се справи, да свила мудрец-o и бакар се оксидира фитинзи. Ова е најдобриот меч ќе се најде во цена опсег.
Материјали И Начин На Гради :
СЕЧИЛОТО : сечилото на мечот беше рака фалсификувани користење на античките метод на мечот одлуки. Полна рака фалсификувани, рака полиран.
Овој меч е направен од укината челик со 13 пати обидите да се создаде 8192 слоеви, кои фрлија флексибилност и цврстина на сечилото во голем степен . видливи нејасна повлажна жито на сечилото беше произлегува од укината повторувачки во текот на фалсификување.
Сечилото е со долга Здраво (крв ритам) на секоја страна, ова не само што се овозможува полесна ножот и повратни информации коишто се слушаат кога се нишаше, но, исто така, може да се балансираат ножот за да се постигнат оптимални перформанси. На врвот на сечилото е Чу Kissaki (средна должина).
Овој нож е страна полиран со повеќе одделение изостри камен од Јапонски метод, кој го направи површината на сечилото како огледало, сечилото е исто така многу остри.
Овој нож доаѓа со целосна должина Танг кои во голема мера го подобрува силата на мечот. овој меч е доволно силна за да се намали преку дебел бамбус дрво со еден штрајк уште остри доволно за парче хартија .
TSUBA : Нема tsuba на овој меч.На Habaki (сечилото јака) е едно парче месинг изградба.Две Seppas (spacer) обезбеди Tsuba.
TSUKA : На Tsuka (рачка) јадро е направен од хард црвено дрво. Династијата на мечот е заштитена од две Mekugi (peg).
SAYA : На saya (обвивка) на мечот е тешко црвено дрво. Жалфија-О е врзана околу светла бакар Kurigaga (knob) на scabbard. На Koiguchi е стврднат.
Ова е супер, вистински самурајски меч многу погодна за iaido и kendo се чувствувате. Тоа е, исто така ви овозможува да се направи колекција на реални, но сепак убава самурајски меч, или да се претстават еден на вашиот пријател. Не се пропушти таква шанса!
Answer : ___________________________ NOTE : (1) Во меч е добро собрани со саја и слободни свила .
(2) Ако ви треба една дрвена стојат , ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде за слободни, се надеваме дека вие само испратете ни го на дополнителни $12 за превозот. Кликни за да се добие дрвени стојат!
(3) на Овој Катана треба да се преземат, освен целосно во секое време за одржување цели, можете да ја размонтираат меч од се справи со преземање од две штипки.

Повеќе информации

Тема:
Спорт
Регионален Функција:
Јапонија
Стил:
Јапонија Стил
Материјал:
Метал
is_customized:
Yes
производител:
HanBon гради
Фалсификување Технологија:
Рачно изработени
Меч Тип:
Функционална вистински нинџа
Сечилото Материјал:
Дамаск укината челик+Нафта угасне
Сечилото Тип:
Целосна танг сечилото
Острината:
Многу остар (битката подготвен)
Tsuka Материјал:
Тешко ЦРВЕНО дрво+ бул рог
Saya материјал:
Тешко ЦРВЕНО дрво+ бул рог
реден број:
K311

Најдобрите понуди во категоријата