Ми.светло серија DC12-24V 10A 2.4 G безжични RF RGB Контролер за 5050 / 3528 RGB led лента Бесплатен превозот

Ми.светло серија DC12-24V 10A 2.4 G безжични RF RGB Контролер за 5050 / 3528 RGB led лента Бесплатен превозот

DEN 384.00
DEN 479.52
 

Това е достапна
Износ


Ми.светло серија DC12-24 V 10 A 2.4 G безжични RF RGB Контролер за 5050 / 3528 RGB led лента Бесплатен превозот Спецификации : Тип : 4 Зона контролер Вкупно излез : Max 10 A Излез : Max 6 A/CH Големина : 85*45*23mm Работен напон : DC12 V-24 V Излез конекција : заедничка анодна Контрола начин : R G B канали за Користење : За RGB led лента/led светилка Апликација :
Ова 4-ЗОНА RGB LED контролер е под-ставка на RGB LED светло 4-зона контролер за полнење и служи како дополнителен контролер за овој комплет(B00 K708 PYG).
На контролер за полнење е совршено решение за мулти-зона осветлување систем за контрола за својата up-to-date функцијата Setup.
Синхронизација функција ви овозможува флексибилност да ги комбинирате вашите светилки во различни групи или зони и да се направи секоја група промена осветлување режим
истовремено, но, исто така, независно од другите групи. Ќе бидете во можност да се користи еден далечински да го контролираат 4 контролори, исто како да имаат еден ТВ далечинско за контрола на 4 телевизии.
Мулти-функција може да се постигне кога ќе користите контролер со својата компатибилен RF далечинскиот
Синхронизација функција им овозможува еден далечински да работат еден или повеќе контролори одделно. На овој начин,
ти се даде целосна флексибилност да се комбинираат вашиот светилки во различни групи или зони и да се направи секоја група промена ефекти севкупно, но независно од другите групи.
Овој контролер исто така, може да wifi-компатибилни, што значи дека може да работи со паметни телефони или таблети доколку се поврзете со Wi-Fi LED Контролер Центар.
Пакување се вклучени : 1pcs x 2.4 G RGB Контролер ( не се вклучени далечински ) Како да го користите :

Повеќе информации

Тип На Објект:
Нежните
Бренд Име:
arteco
Гаранција:
-
сертификација:
CE,RoHS
Max. Оптоварување На Моќ:
240W
Материјал:
пластични и ментална
Карактеристики:
2.4 G 4-Зона RGB Контролер
Број На Модел На:
MI-ДС-4Z-К

Најдобрите понуди во категоријата