Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
2017 Neoprene Назад Поддршка Корекција На Држење На Телото На Грбот Медицински Појас Lumbar Висок Квалитет Машки Корсет За Држење Пенкалата B002

2017 Neoprene Назад Поддршка Корекција На Држење На Телото На Грбот Медицински Појас Lumbar Висок Квалитет Машки Корсет За Држење Пенкалата B002

DEN 481.00
DEN 815.52
 

Това е достапна
Износ


Мажи Жени Врати Телото во Пенкалата Појас Бенд Neoprene Назад Рамо Подготвуваат Протези & Поддржува за Спорт Безбедност Назад Поддршка 2 XL
Answer : ___________________________ Note : 1.Поради прирачник за мерење, таму можеби 1-2cm толеранција. Pls љубезно ве молиме да се разбере. 2.Ние сме фабриката,ние го поздравуваме трговија на големо наредби.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
Корекција Што е Описи на Медицински Држење Пенкалата?
1.Одлично за статистика лица
2.Поддршка дизајн помага да се поправи лошата положба на телото
3.Повлекува рамо врати во правилна положба на телото
4.Обезбедува потребната поддршка назад
5.Спречување на тинејџер вообичаено humpback & наведнуваат надолу
6.Не ограничување на уни-секс дизајн за мажи и жени
7.Целосно прилагодливи, удобно и лесно да се носат
Она што е Функции на Медицински Држење Пенкалата?
1.ви помогне да застане повисоки и straighter
2.помогне да се поправи вашиот држење на телото
3.обесхрабри непријатен stooped рамената и општи slouching
4.ја ублажат болката и да се намали воспалението
Поддржува Правилно Држење на телото и ги Ублажува Болката во Грбот
Удобно Neoprene материјал ви овозможува да носат голема заграда, на работа, дома, и додека вежбате.
Лесен, Лесен за Носење и Лесно да се Мијат

Повеќе информации

боја:
Бела, Сина, Црна, Розова
Големина:
L, M, S, XL, XXL
Бренд Име:
KSY
Материјал:
Neoprene, прилагодлив еластична, кожа
Број На Модел На:
b002
Возраст:
Возрасни
Тип На Објект:
Назад Протези & поддржува
боја:
црна, розова бела и сина назад поддршка
Материјал:
Neoprene, прилагодлив еластична, кожа
Се подготвуваат Рамо за Спорт Безбедност :
lumbar назад рамо држење пенкалата
назад поддршка за жените:
спорт назад correcteur држење на телото
Се подготвуваат Рамо за Спорт појас:
пенкалата де espalda para hombres
ортопедски назад поддршка :
држење-пенкалата-назад-заграда
ортопедски појас за назад:
Прилагодливи на Телото Бенд рамо пенкалата
protecciones де артес marciales:
назад поддршка на телото назад рамо
Рамо Градите Појас Големина S-2XL :
држење пенкалата поддршка

Најдобрите понуди во категоријата