Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
GWUNW BY32A 0-200V 0-500A DC Дигитални Напон Тековната Метар Двојна се Прикаже Црвена Сина, зелена жолта LED

GWUNW BY32A 0-200V 0-500A DC Дигитални Напон Тековната Метар Двојна се Прикаже Црвена Сина, зелена жолта LED

DEN 312.00
DEN 480.00
 

Това е достапна
Износ


Технички параметри
Волтметар опсег : 0.00-9.99-10.0-99.9-100-200 V *1
Тековната метар опсег : 1-500 A
Внатрешната отпорност на voltmeter : 800 K Ω
Внатрешната отпорност на ammeter : 500 A/75 MV
Работен напон : DC5 V~12 V * 2
Мерење на точноста : 0.4% * 3
Оперативен temperatur e : -10℃~60℃
Работат на струјата :
Освежете го оценувате : 3 пати/втор
Нето тежина : 500g
Display mode : 3 малку 0.28 инчен LED
Целокупната димензии : 48 MM*29 MM*21 MM(L*W*H)
Отворање големина : 45.5 мм*26.5 mm
Доведе жица должина : 13 CM
*1 : децимална запирка може да се премести автоматски
*2 : инструмент може да работи во dc4-28v, но тоа ќе биде топло, кога тоа е над 12 V и намалување на точноста и живот. Ве молиме да користите 5 V-12 V напојување.
*3 : Грешка при пресметка метод, процентот на максимален опсег, плус бројот во загради
Инсталации метод : Постојат две групи на Три линии на пофини На : групи, Две дебели Б : група, Група А : црното жица : напојување негативен пол Црвено жица : напојување позитивни. Предупредување : за максимално да бидете конектирани само со 28 V, повеќе од штета Жолта жица : поврзан со позитивни electrode потребни за да се измери напон Група Б : црна жица : негативните electrode на тестирани напојување Црвено жица : негативните electrode на товарот да се мери. Предупредување : не се поврзани со напојување позитивен пол, инаку изгорени

Повеќе информации

Мерење Capacitance Опсег:
NO
DIY Материјали:
Електрични
Мерење На Струја Опсег:
0-500A
Температурата На Работа:
0 - 50 ℃
Работен Режим:
M
Број На Модел На:
BY32A-200V-500A
Мерење На Отпор Опсег:
NO
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Бренд Име:
GWUNW
Мерење Inductance Опсег:
NO
Димензии:
48 x 29 x 25 mm (L*W* H)
Мерење На Напон Спектар:
0-200V

Најдобрите понуди во категоријата