Висок Квалитет 300Mbps 802.11 n/g/b USB Безжичен WIFI LAN Мрежна Картичка Адаптер

Висок Квалитет 300Mbps 802.11 n/g/b USB Безжичен WIFI LAN Мрежна Картичка Адаптер

DEN 396.00
DEN 417.12
 

Това е достапна
Износ


Карактеристики : Поддршка на Ад-Хок, инфраструктура WLAN мрежа, безжични роаминг. Надворешна антена е вклучена. 300 Mbps голема брзина. Погоден за лаптоп и десктоп компјутер. Во согласност со IEEE 802.11 n(нацрт), IEEE 802.11 g, IEEE 802.11 b стандарди. Податоци го Оценувате : 802.11 n до 300 МЕТРИ (downlink) и 150 M (uplink). 802.11 g 54/48/36/24/18/12/9/6 Mbps авто резерви. 802.11 b 11/5.5/2/1 Mbps авто резерви. Тип : Безжичен USB Адаптер Боја : Црна Интерфејс : USB 2.0 Фреквентен Опсег : 2.4 GHz ISM RF Фреквенција : 2412-2462 Mhz(Северна Америка), 2412-2472 Mhz(Европа), 2412-2484 Mhz (Јапонија) RF Излезна Моќност : 13-17d Bm Безжичен Канал : 1-14 Поддршка 64/128-bit WEP Енкрипција WPA, WPA-PSK, WPA2-PSK, TKIP/AES Забелешка : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики. Пакетот Вклучува : 1 x Безжичен USB Адаптер 1 x Софтвер CD 1 x Надворешна Антена

Повеќе информации

Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
SENHODRONG
Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
Адаптер Приклучок:
USB
Интерфејс Тип:
USB
Пакет:
No
Примена:
Лаптоп
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Фреквентен Опсег:
2.4 GHz/5GHz
Тип:
Безжичната
сертификација:
Други
Вид:
Надворешни
Преносот Го Оценувате:
300Mbps
Безжичен Протокол:
802.11 a/b/g
Број На Модел На:
02669
Должина:
other

Најдобрите понуди во категоријата