Оригиналниот Безжична Картичка, WiFi +Bluetooth 3.0 Ralink RT3090BC4 300Mbps 802.11 b/g/n Мини PCI-E Картичка 602992-001

Оригиналниот Безжична Картичка, WiFi +Bluetooth 3.0 Ralink RT3090BC4 300Mbps 802.11 b/g/n Мини PCI-E Картичка 602992-001

DEN 600.00
 

Това е достапна
Износ


Производи Статус : 95% од нов
Тип : Безжичните
Вид : Внатрешна
90days Гаранција
СПС : 602992-001
Чип : Ralink RT3090 Спц решение
Интерфејс : PCI-E мини-Картичка V1.1
Димензии : 26.8 * 30 * 3.5 мм ( половина големина )
Се шири Спектар : IEEE 802.11 b (DSSS), IEEE 802.11 g / n (OFDM)
Netbooks ,за Apple Mac
ATI, NVIDIA, ПРЕКУ, Si S чипсет со Mini PCI-E слот лаптоп

Повеќе информации

Производи Статус:
Акции
Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
Интерфејс Тип:
PCI Express
Пакет:
No
Адаптер Приклучок:
PCI-E
Примена:
Лаптоп
Применливи Тип На Мрежа:
Брз Етернет
Тип:
Безжичната
Вид:
Внатрешна
Преносот Го Оценувате:
300Mbps
Безжичен Протокол:
802.11 b,802.11 g,802.11 n
Број На Модел На:
RT3090BC4
Бренд Име:
WDXUN

Најдобрите понуди во категоријата