За Јамаха ГОЛЕМИ ТРКАЛА BW350 1987 1988 ELEC ЗАПОЧНЕТЕ BW200 1986-1988 12V Стартер Електромагнетниот Lgnition Копчето за вклучување Почнувајќи Реле

За Јамаха ГОЛЕМИ ТРКАЛА BW350 1987 1988 ELEC ЗАПОЧНЕТЕ BW200 1986-1988 12V Стартер Електромагнетниот Lgnition Копчето за вклучување Почнувајќи Реле

DEN 292.00
DEN 335.52
 

Това е достапна
Износ


Добредојдовте во мојата продавница!
Ако ви се допаѓа други shippingments ,ве молам да ми кажете.
Ние ќе ви даде детали на превозот што треба.
Внимание : Со цел да се избегнат одлуки проблеми за вас ,ве молиме да се осигурате ова делови погодни за вашиот мотор.искрени честитки до сите купувачот.
Опис :
Функција
100% Сосема нов и висок квалитет; Одговара За : Јамаха ЈАЗОВЕЦ YFM80 1985-2001 Јамаха ЈАЗОВЕЦ ЛОВЕЦ YFM80 HN 2001 Јамаха ГОЛЕМА МЕЧКА 2 WD YFM350 1996-1999 година Јамаха ГОЛЕМА МЕЧКА 4 WD YFM350 1987-1999 Јамаха ГОЛЕМИ ТРКАЛА BW350 1987 1988 Јамаха ГОЛЕМИ ТРКАЛА ELEC ЗАПОЧНЕТЕ BW200 1986-1988 Јамаха ВЕТРЕ YFA1 1989-2004 Јамаха ШАМПИОН YFM100 1987-1991 Јамаха EF5000 EF6000 E 1998 Јамаха FJ600 1984-1985 Јамаха GRIZZLY YFM600 1999-2001 Јамаха GRIZZLY 125 YFM125 2004-2013 Јамаха GRIZZLY 125 ЛОВЕЦ YFM125 GH 2005-2008 година Јамаха GRIZZLY 80 YFM80 2005-2008 година Јамаха GRIZZLY 80 ЛОВЕЦ YFM80 2006-2008 Јамаха GRIZZLY REALTREE YFM600 2000 Јамаха GRIZZLY REALTREE ЛОВЕЦ YFM600 FHN 2001 Јамаха KODIAK 4 WD YFM400 1993-1999 Јамаха МОТО-4 YFM200 1985-1990 Јамаха МОТО-4 YFM225 1986-1988 Јамаха МОТО-4 YFM250 1989-1991 Јамаха МОТО-4 YFM350 1987-1995 Јамаха ПРО-4 ПРО HAULER YFU1 W 1989 Јамаха ПРО-4 ПРО HAULER W-ТРЕВА ГУМИ YFU1 TW 1989 Јамаха RADIAN YX600 1986-1990 Јамаха RAPTOR 50 YFM50 2004-2008 Јамаха RAPTOR 80 YFM80 2002-2008 Јамаха RIVA 180 XC180 1984 1985 Јамаха RIVA 200 XC200 1987-1991 Јамаха SECA XJ900 RK 1983 Јамаха SEROW XT225 1992-2000 Јамаха SNOSCOOT SV80 1988-1990 Јамаха SNOSPORT SV125 1990-1991 Јамаха SR185 1981 1982 Јамаха SRX250 1987 Јамаха ТЕРА ПРО YFP350 U 1988 Јамаха TIMBERWOLF YFB250 UK 1998 Јамаха TIMBERWOLF 2 WD YFB250 1992-1999 Јамаха TIMBERWOLF 4 WD YFB250 1994-2000 Јамаха TRAILWAY TW200 1987-2000 Јамаха TRX250 НА 1985-1987 Јамаха TTR225 TT225 1999-2004 Јамаха TW200 HC 1996 Јамаха VIRAGO 535 XV535 1987-2000 Јамаха ВОИН YFM350 1987-2003 Јамаха ВОИН YFM35 XS 2004 Јамаха WOLVERINE YFM350 2000-2002 Јамаха WOLVERINE YFM35 FXJ 1997-2005 Јамаха WOLVERINE 4 WD YFM350 1996-2003 Јамаха WOLVERINE 4 X4 YFM35 FXS 2004 Јамаха XC180 1983 Јамаха XC200 1987 Јамаха XJ1100 J 1982 Јамаха XJ550 XJ750 1981-1983 Јамаха XJ650 1980-1983 Јамаха XS1100 LH XS850 1981 Јамаха XT600 1990-1995 Јамаха XV500 K 1983 Јамаха XV920 1981 1982 Јамаха XVZ12 1983-1985 Јамаха XZ550 1982 1983 Јамаха YFA1 D 1992 Јамаха YFB250 1993-1996 Јамаха YFM350 FWJ_MNH 1997 Јамаха YG500 D YG600 DE 1998 Јамаха YG550 D YG650 DE 1991 Јамаха YS240 TB 1990 Јамаха YT3600 1988-1990 Јамаха YTM200 1983-1985 Јамаха YTM225 1983-1986
Големина : 4.5*4*5cm; За ЗАМЕНУВА ХОНДА ОЕМ ДЕЛ # : 25850-HC4-000 / 35850-HA8-771 За ЗАМЕНУВА ЈАМАХА ОЕМ ДЕЛ # : 3 AY-81940-00-00 / 5 GT-81940-00-00 5 GT-81940-11-00 / 5 EH-81940-00-00 3 JN-82310-01-00 / 3 GD-82310-10-00 4 KB-81940-00-00 / 4 KD-81940-00-00 3 MW-81940-01-00 / 35 X81940-00-00
Пакет вклучувајќи
1 X Стартер Реле
Да konw на компатибилен возила,ве молам да ме контактирате
Ве молиме бидете сигурни дека овој дел одговара на вашиот мотор пред купување
Ние ви ја нудиме оваа точка 1 година Гаранција за Квалитет !!!!! Во овој период, ако добиете било кој квалитет на проблемот, можете да нè контактирате и да се врати кај нас, кога ќе добиваат враќање објект, ние ќе го препрати на нови една за вас, но под услов дека треба осигура тоа е нашиот производ квалитетот проблем и тоа беше се користи во вистинскиот начин, и ќе треба да се плати за враќање такси превозот.Ви благодариме за вашето разбирање.
Answer : ___________________________ Note :
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред купување.
1)Превозот На Компаниите :
Ние поддршка на пратката од страна на"ер mail",Различни земји и различни цел количество. ние ги испратите преку различни воздух mail.бидејќи некои воздух mail пристигне вашата земја ќе се побрзо за превозот. ве молиме оставете ја објавите кодот за заклучување и вашиот телефонски број во цел. за превозот безбедно.Ако ви треба помош во изборот на брз и сигурен испорака компанија, ве молиме контактирајте со нас директни и ние ќе се потрудиме да ви помогне.

Повеќе информации

Специјални Функции:
Директна замена на оригинални делови
Спецификација:
12V
Објектот Дијаметар:
8cm
Објектот Ширина:
10cm
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Име На Модел:
за јамаха
Бренд Име:
GFYSHIP
Објектот Висина:
5cm
Објектот Тежина:
0.1kg
Материјал Тип:
Метал &пластика
Оем Замена:
3AY-81940-00-00 5GT-81940-00-00 5GT-81940-11-00 5EH-81940-00-00
ОЕМ замена 01:
3JN-82310-01-00 3GD-82310-10-00 4KB-81940-00-00 4KD-81940-00-00
ОЕМ замена 02:
3MW-81940-01-00 35X81940-00-00
M:
ЈАЗОВЕЦ YFM80 1985-1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001
модел 01:
ЈАЗОВЕЦ ЛОВЕЦ YFM80HN 2001
модел 02:
ГОЛЕМА МЕЧКА 2WD YFM350 1996 1997 1998 1999
модел 03:
ГОЛЕМА МЕЧКА 4WD YFM350 1987-1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
модел 04:
ГОЛЕМИ ТРКАЛА BW350 1987 1988
Модел 05:
ГОЛЕМИ ТРКАЛА ELEC ЗАПОЧНЕТЕ BW200 1986 1987 1988
модел 06:
БРИЗ YFA1 1989-1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004

Најдобрите понуди во категоријата