1w 585-595nm жолта боја висока моќност led диоди со 20mm PCB стакленички растение расте осветлување извор DC2.0-2.6 v 350mA 1000pcs/многу

1w 585-595nm жолта боја висока моќност led диоди со 20mm PCB стакленички растение расте осветлување извор DC2.0-2.6 v 350mA 1000pcs/многу

DEN 26735.00
DEN 29704.80
 

Това е достапна
Износ

1w 585-595nm жолта боја висока моќност led диоди со 20mm PCB стакленички растение расте осветлување извор DC2.0-2.6 v 350m A 1000pcs/многу големо DHL/Федекс/EMS бесплатен превозот!
Функција :
585-595nm жолта боја висока моќност 1w led диоди со Dia20mm PCB
1.Чипови се познати бренд висок квалитет EPILEDS чипови
2.емитуваат боја : жолта ( 585-595nm)
3.висока прозрачна флукс : 50-60lm
4.долг животен век : >50.000 часа
5.напред напон : DC 2.0-2.6 v
6.напред тековната : 350m A
7.vewing агол : 120°
8.анти-staticz pakcing
9.ниска топлина дисипација ,лемење со Dia20mm PCB
10.добра светлина распаѓање :
11.заштеда на енергија
12.висока светлина за конвертирање
13.вешто контрола на сјајот
14.R&D оддел директно за поддршка на производи` добар квалитет.
15. CE & ROHS ,Еко-пријателски
16. 3 години гаранција
Параметар : Параметар Жолта Серија Viewing Angle(°) 120±5 врв пулсова Напред Тековната(m A)1/10-ти 800 Обратна Напон(V) ≥8 Обратна Струја(n A) ≤10 ESD Чувствителност(V) 2000 Складирање Температура(°C) =F45 Оперативни Температура(°C) -35 до +60 Доведе Лемење Температура(°C) 260°C за 5 Секунди Max
Апликации :
1.широко се користи за компонентата на сите видови на led светло.
2.Особено за led осветлување растение расте светилка
3. DIY користење
4. retrofit led осветлување извор
1w жолта боја висока моќност led светилка 585-595nm Demension големина : Забелешка :
1.ние исто така снабдување 3w / 5w 585-595nm жолти led диоди ,линк подолу :
2. За руски клиенти , ние ќе брод од страна на EMS или Кина Пост Воздух Mail Услугата тогаш.
Нашата фабрика е професионална висока моќност предводена работилница покажува : ве молиме остатокот увери купување,вашата satisfiction ,нашите извршување
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
Превозот :
Ние брод во светот од експрес од DHL,UPS-от,FEDEX .. . Објектот ќе биде испратена до твојата адреса наведени во aliexpress. Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса и поштенски код е точен. Ќе бидете известени со следење на број откако пратката е направен.
Купувачите Информации :
Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга. Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од курирска компанија и локалните обичаи/давачки. Ние сме во состојба да преземе било каква responsibilty за Сопствени задоцнување или данок. Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош. Ви благодариме за вашето разбирање.
Превозот Време :
Сите примероци ќе бидат испратени во рок од 3( Три) дена по исплата е расчисти. Тоа трае околу 5-7days за пристигнувањето на пратката.
За Предмет :
Сите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна.
Сепак, за да се избегнат било какви потенцијални oversights, јас respectfully барање вашата поддршка ни помага да се направи оваа заемно задоволителен трансакција со темелно разгледување ставка опис и фотографии, и бара сите прашања пред купување .
Проблеми?
Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем. Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се обиде нашите најдобри за решавање на проблемите. Ве молиме, напишете пред да замине никакви негативни повратни информации или да се отвори било спор на али-експрес
Клиентите Задоволително :
Не двоумете се да не контактирате со било какви прашања или грижи во секое време пред и по купувањето. Ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите.

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
Жолта
Wattage:
1W
Тип На Објект:
Топката
Број На Модел На:
1w жолта висока моќност led диоди
Бренд Име:
BINFU
Номинална моќност:
1w жолта висока моќност led диоди
Напред тековната:
350mA
Прозрачна Флукс:
50-60lm
Температура На Боја:
585-595nm
Зрак Агол:
120 степен
Пакување:
анти-статички кутија
Температурата На Работа:
-30℃ на +65℃
Нето тежина:
25g
Напред напон:
DC 2.0-2.6 v
Сертификати:
CE&ROHS

Најдобрите понуди во категоријата