Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
585-595nm 1w led жолта диоди крушка светилка led зелена куќа на растенијата расте светлина DC2.0-2.6 v 800pcs/многу промоција на курирската служба DHL бесплатен превозот

585-595nm 1w led жолта диоди крушка светилка led зелена куќа на растенијата расте светлина DC2.0-2.6 v 800pcs/многу промоција на курирската служба DHL бесплатен превозот

DEN 22745.00
DEN 25272.00
 

Това е достапна
Износ

585-595nm 1w led жолта диоди крушка светилка led зелена куќа на растенијата расте светлина DC2.0-2.6 v 350m A 800pcs/многу промоција на курирската служба DHL/Федекс/EMS бесплатен превозот!
Функција :
585-595nm жолта боја висока моќност 1w led диоди лемење со Dia20mm PCB
1.Чипови се познати бренд висок квалитет EPILEDS чипови
2.емитуваат боја : жолта ( 585-595nm)
3.висока прозрачна флукс : 50-60lm
4.долг животен век : >50.000 часа
5.напред напон : DC 2.0-2.6 v
6.напред тековната : 350m A
7.vewing агол : 120°
8.анти-staticz pakcing
9.ниска топлина дисипација , лемење со Dia20mm PCB
10.добра светлина распаѓање :
11.заштеда на енергија
12.висока светлина за конвертирање
13.вешто контрола на сјајот
14.R&D оддел директно за поддршка на производи` добар квалитет.
15.CE & ROHS ,Еко-пријателски
16. 3 години гаранција
Параметар : Параметар Жолта Серија Viewing Angle(°) 120±5 врв пулсова Напред Тековната(m A)1/10-ти 800 Обратна Напон(V) ≥8 Обратна Струја(n A) ≤10 ESD Чувствителност(V) 2000 Складирање Температура(°C) =F45 Оперативни Температура(°C) -35 до +60 Доведе Лемење Температура(°C) 260°C за 5 Секунди Max
Апликации :
1.широко се користи за компонентата на сите видови на led светло.
2.Особено за led осветлување растение расте светилка
3. diy користење
4. retrofit led осветлување извор
1w led жолта диоди светилка 585-595nm слики : Demension големина : Забелешка :
1.ние исто така снабдување 3w / 5w 585-595nm жолти led диоди ,линк подолу :
2. За руски клиенти , ние ќе брод од страна на EMS или Кина Пост Воздух Mail Услугата тогаш.
Нашата фабрика е професионална висока моќност предводена работилница покажува :


Повеќе информации

Wattage:
1W
Тип На Објект:
Топката
Број На Модел На:
1w led жолта диоди сијалица
Бренд Име:
BINFU
Номинална моќност:
1w led жолта диоди
Напред тековната:
350mA
Прозрачна Флукс:
50-60lm
Температура На Боја:
585-595nm
Зрак Агол:
120 степен
Пакување:
анти-статички кутија
Температурата На Работа:
-30℃ на +65℃
Животен век:
> 50,000 часа
Напред напон:
DC 2.0-2.6 v
Сертификати:
CE&ROHS

Најдобрите понуди во категоријата