Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
400nm-840nm широк Спектар Расте Светлина 1W 3W 5W 10W 20W 30W 50W 100W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА КОЧАН Монистра 45mil Bridgelux Чип За Растенијата Растат

400nm-840nm широк Спектар Расте Светлина 1W 3W 5W 10W 20W 30W 50W 100W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА КОЧАН Монистра 45mil Bridgelux Чип За Растенијата Растат

DEN 120.00
 

Това е достапна
Износ


Детали :
1 W : 30mil Bridgelux чип, DC3.2-3.4 V, 300-350m A, 90-100 LM ( Прозрачна Флукс )
3 W : 45mil Bridgelux чип, DC3.2-3.4 V, 600-700m A, 260-280 LM ( Прозрачна Флукс )
10 W : 45mil Bridgelux чип, DC9-11 V, 850-1000m A, 900-1000 LM ( Прозрачна Флукс )
20 W : 45mil Bridgelux чип, DC32-34 V, 600-700m A, 2000-2200 LM ( Прозрачна Флукс )
30 W : 45mil Bridgelux чип, DC32-34 V, 850-1000m A, 3000-3300 LM ( Прозрачна Флукс )
50 W : 45mil Bridgelux чип, DC32-34 V, 1400-1700m A, 5000-5500 LM ( Прозрачна Флукс )
100 W : 45mil Bridgelux чип, DC32-34 V, 2800-3500m A, 10000-11000 LM ( Прозрачна Флукс )
Функција : Висока осветленост, ниско ниво на светлина деградација на енергија, заштеда на енергија. Сертификација : CE, Ro HS, достоен за вашето купување и доверба. Со одличен квалитет Bridgelux чип , подолг живот да го користите Работен век : повеќе од 50.000 часа ако под 60 ° Ние и ветуваме на сите наши Led диоди е 100% доволно моќ и 2 злато жица и бакар носителот
Она што е Полн Спектар LED Чип : Тоа е најновиот тренд за внатрешна растенија. Напредни LED расте светла користат помалку електрична енергија, и да се создаде помалку топлина, не само што обезбедува интензивна, ефикасно осветлување за внатрешна градинарство системот, но, исто така, направи градината кул. Ова е револуционерен чекор за LED расте светла кои претходно биле во можност да дејствува како единствен извор на светлина за внатрешна градина. Погоден за сите фази на раст на растенијата .

Повеќе информации

Wattage:
1W 10PCS, 3W 10PCS, 10W X 1PCS, 20W X 1PCS, 30W X 1PCS, 50W X 1PCS, 100W X 1PCS
Тип На Објект:
Топката
Број На Модел На:
Расте Светла
Бренд Име:
QINGYING
LED Чип Носителот:
Бакар
LED чип вид:
2 Злато Жица
Бранова должина:
400nm-840nm
1W:
30mil x 30mil, 100% е доволно моќ
3W-100W:
45mil x 45mil, 100% е доволно моќ
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Гаранција:
2 години

Најдобрите понуди во категоријата