Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
2 парчиња ХРОМ Позлатен осветлени 12v LED Аркадна START и ОДБЕРЕТЕ Притисни Копче со микро-прекинувач за MAME

2 парчиња ХРОМ Позлатен осветлени 12v LED Аркадна START и ОДБЕРЕТЕ Притисни Копче со микро-прекинувач за MAME

DEN 383.52
 

Това е достапна
Износ


Аркадна Игра Завртка Тип 12 V LED Осветлена Хром Позлатен Осветлени Притисни Копче со Microswitch за JAMMA Аркадна MAME Mulitcade Машини за Избор на 5 бои
Хром Позлатен осветлени Push копчето доаѓа со 12 V LED светилка, орев & microswitch. Се користи како замена за постоечките машини или нова аркадни проекти. Тоа имате избор од 5 бои запалени. Светлината вашиот аркадна машини повеќе убави.
Карактеристики :
Доаѓа во комплет со LED, Орев, и Microswitch
Бара 12 V DC да моќ LED
На висока Ефикасност LED (powered by +12 VDC) со интегрален широк дифузна
Одговара на сите дрво или метал контролни панели, стандард 2.4~2.8 дупки
Изгледаат одлично, кога тие не се осветлени, Прекрасен, кога тие се
Димензија :
Монтажа дупка е потребно : 24mm~28mm
Целокупната дијаметар на копчето низ клипот : 32-милиметри
Максимална длабочина на копчето од врвот на клипот до дното на microswitch : 65mm
Боја : Зелена / Бела / Red / Жолта / Сина
Инсталации Информации :
Овие копчиња бараат 4.8 мм crimped жици за конекција. Една жица за земјата конекција (COM) и една жица за јачина на врската (НЕМА).
Овие копчиња бараат 6.3 mm crimped жици за возвишеното. Една жица за позитивна врска и една жица за негативна врска .
Оваа Листа Вклучувајќи :
1 - Хром Позлатен LED Копчето Start
1 - Хром Позлатен LED Изберете го Копчето
2 - Светилка Држачи
2 - LED Светилки
2 - Microswitches
Превозот
Ali Express Превозот е службен логистичка услуга понудена од страна на Alibaba логистички услуги 'Cai Niao'. Оваа услуга опфаќа пратката од Кина во светот.
Ali Express Превозот може да ви помогне да ги следи вашите пакет целиот пат од испраќање на испорака.
Откако ќе се стави ред, Ali Express Превозот ќе се соберат стоката од нас, прво, и испрати овој цел да се превозот компанија. Ali Express може да бидете сигурни дека вашиот пакет е превозот на време и да се обезбеди со крај-до-крај следење. И можете да видите следење на информации во вашата нарачка страницата со детали, така што ќе може да го следат вашиот пакет кога и каде сакате. Ако пакетот изгубени за време на превозот, Ali Express ќе помогне да се најде или враќање до вас директно.
Ако изберете " Aliexpress Стандард за Испорака ", Cai Niao ќе испраќање оваа цел да се превозот компании како што е Кина Пост, Сингапур пост, шпански Пост итн, сите овие превозот компании имаат посебни воздухопловната линии за многу побрза испорака од нормално airmails( пристигне повеќето земји во 3 недели ), посигурен кои можат да понудат подобро царинење .
Ако изберете " Ali Express Премија за Испорака ", Cai Niao ќе испраќање оваа цел да се превозот компании како DHL, UPS-от, Fedex, EMS и слично, се Проценува Времето за Испорака е 3-10 дена . Но, некои земји треба да се плати за царински давачки или даноци.
Ние обично е помала вредноста на производот за лесно царинење , ако умот или треба вистинска вредност, ве молиме да не информирате. Купувачот се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци.
Забелешка : не се двоумете да не контактирате ако никакви проблеми за време на породувањето, ние сме среќни да се реши за вас.
***Ве молиме проверете дали приемникот е целосно име и презиме и контакт број е точен за подобра испорака. Ви благодарам!*** Гаранција & Одржување
Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот . Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
Ние исто така, обезбеди 3 месеци бесплатно одржување.

Повеќе информации

is_customized:
Yes
Возраст:
>8 Години
Број На Модел На:
led копчето
Тип:
Accessorries
боја:
сина,црвена,зелена,бела,жолта
Напон:
12V

Најдобрите понуди во категоријата