Neewer TT560 Флеш Speedlite за Canon 6D/60D/700D/Nikon D7100/D90/D7000/D5300/Сите Камери Со Стандардни Топла Чевли+Softbox

Neewer TT560 Флеш Speedlite за Canon 6D/60D/700D/Nikon D7100/D90/D7000/D5300/Сите Камери Со Стандардни Топла Чевли+Softbox

DEN 1310.00
DEN 1379.04
 

Това е достапна
Износ


НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашите ЕУ магацин(Вклучувајќи ги Франција, Италија, Шпанија и Германија), сите од нашите пакети ќе биде предаден во рок од 1-3 дена, ако не е проблем, но на следење ќе биде одложен поради џет заостануваат, ве молиме да знаат тоа.
Neewer TT560 Флеш Speedlite за Canon Nikon, Sony Panasonic Олимп Fujifilm SLR Дигитални Камери со еден контакт/Стандард Топла Чевли
Вистински Слики од купувачот :
На TT560 speedlite флеш е компатибилен со Канон Nikon, Sony Panasonic Олимп Fujifilm Pentax Сигма Minolta Leica и Други SLR Дигитални SLR Филм SLR Менаџмент на Енергија : Вклучете го НА позиција, и блицот ќе започне полнењето (индикаторот за полнење да е замаглена). По неколку секунди, индикаторот за полнење да се врти црвено и TT560 тогаш е подготвена да пука. За тест флеш, едноставно притиснете го копчето за тест копчето. Ако црвениот индикатор за полнење светилка искри, тоа покажува слаба батерија. Во таков случај, моќта ќе се исклучи автоматски и треба да ја замените батериите. По употребата, пак прекинувач за ИСКЛУЧУВАЊЕ позиција. Моќ Контрола : флеш единица има 8 чекори на излезна моќ за контрола на кои укажаа од 8 парчиња на LED светилка за различно ниво. Притиснете " + " и " - " за да се подигне и пониски на моќ : 1/128,1/64,1/32,1/16,1/8,1/4,1/2,1/1 Вертикална Ротација Агол : 0~90 степени, Хоризонтална Агол на Ротација : 0~270 степени Компатибилен со Canon EOS Digital и Nikon dslr фото апарати Менаџмент на Енергија : да се Префрлите на, блицот ќе започне полнењето (индикаторот за полнење да е замаглена). За тест флеш, притиснете на тест копчето. По употребата, притиснете го копчето ON/OFF (OFF (исклучување. Црвениот индикатор за полнење светилка искри во секој 1s; тоа покажува слаба батерија. Флеш единица има 8 чекори на излезна моќ за контрола на кои укажаа од 8 парчиња од ЛЕД.
Забелешка:НЕ поддржуваат TTL и камерата менито за поставување на Функцијата
Карактеристики : Водич Број : 38 ( ISO 100 ) Режим на Блиц : M, S1, S2 Вертикална Ротација Агол : 0~90 степени Хоризонтална Агол на Ротација : 0~270 степени Моќ : 4x AAsize батерии ( Алкални или Ni-МЗ се употребливи ) Светло Количество Излез Контрола : со 1/8 - стоп ''increment '' Температура на Бојата : 5600 K Флеш Времетраење : 1/300s~1/20000s Димензии : 190*75*55мм Нето Тежина : 286g
Начини
Во М Режим, можете да го поставите TT560 на вашиот камера топла чевли или speedlite предизвика жешка чевли за да предизвика флеш единица. Кога фотографирате, да го прилагодите флеш моќ и притиснете го копчето за камерата shutter, на блиц светлина ќе флеш под камерата синхрони сигнал.
S1 Режим се применува за роб флеш, со цел да се создаде многу светлосни ефекти. Тоа е соодветно, се применуваат за прирачник флеш средина. Кога блицот е S1 владата, тоа ќе оган synchronously кога господар флеш пожари, може да се спореди со сила, со употреба на радио активирањето. S2 Режим се применува за роб флеш, со цел да се создаде многу светлосни ефекти. Тоа е соодветно, се применуваат за TTL блиц средина. Флеш единица не флеш synchronously со првиот флеш но вториот флеш од господар флеш.
Безбедносни Функции И Информации
За заштита на континуираните трепка, за да се спречи флеш глава од добивање премногу топло и штета, ве молиме, не флеш над 20 пати кога на власт лост 1/2,1/1. Ве молиме да се излади флеш одделение за најмалку 10 минути. Во текот температура заштита на функција ќе се активира ако продолжи да трепка после 20 пати. Во оваа состојба на полнење време ќе се сврти кон 10-25s.

Повеќе информации

Компатибилен Камера Бренд:
NIKON,Олимп,SONY,Pentax,CANON
Извор На Светлина:
М, S1, S2
Бренд Име:
NEEWER
Пакет:
Yes
Температура На Боја:
5600k
Извор На Енергија:
4xAAsize батерии
Големина (WxHxD):
190*75*55мм
Екранот:
No
TTL:
No
Број На Модел На:
10003635 TT560 SPEEDLITE
Тежина:
286g

Најдобрите понуди во категоријата