Бесплатен превозот Безжичен Микрофон Систем ETJ U403 Професионални Микрофон 4 Канал Динамичен 4 вградениот Микрофон + Караоке

Бесплатен превозот Безжичен Микрофон Систем ETJ U403 Професионални Микрофон 4 Канал Динамичен 4 вградениот Микрофон + Караоке

DEN 8024.00
DEN 8628.00
 

Това е достапна
Износ

Карактеристики : Безжичен микрофон систем со 1 dual-канал приемникот и на 4 рачни микрофони. со 4 антени за јачина на примање. четири XLR избалансиран и еден 1/4" аудио микс излез интерфејси. Поддржува обемот на mics прилагодување одделно. До 100 ефективен работен опсег во отворен простор. Спецификации : Фреквентен Опсег : 210 -290 MHz Предавателот Моќ : 8.5 m W Фреквенција Отстапување : ±25 KHz Динамички Опсег : >90d B Фреквенција Одговори : 40 Hz-15 KHz(±3d B) T. H. D. (Вкупно) : S/ N Сооднос : > 90d B Работа на Далечина : До 120 метри ако нема пречки Кабел Должина : Околу 1 Метар Микрофон Напојување : 2 * 1.5 V AA Батерија (Не се Вклучени) Приемник Напојување : DC 12-15 V Адаптер : НИ Plug Приемник Големина : 19 * 13.5 * 4cm / 7.5 * 5.3 * 1.6 во Приемникот Тежина : 290g / 10.3 оз Пакет Големина : 45 * 29.5 * 7.5 cm / 17.7 * 11.6 * 3во Пакет Тежина : 1.54 kg / 3.4 lb Забелешка : батерии за микрофони не се вклучени. Пакет Листа : 1 * Приемник 4 * Микрофони 1 * Аудио Кабел 1 * Адаптер(НИ) 1 * Упатство(англиски)

Повеќе информации

Пакет:
Yes
Стил:
Вградениот Микрофон
Поставете Тип:
Мулти-Микрофон Колекции
комуникација:
Безжичната
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Бренд Име:
ETJ
Поларните Обрасци:
Bi-directional/Слика-8
Број На Модел На:
U-403
Употреба:
Фаза На Изведба Безжичен Микрофон

Најдобрите понуди во категоријата