Кујната Готвење Печење Нерѓосувачки Челик Мерење Лажица во Чаша 8 во 1 Сет

Кујната Готвење Печење Нерѓосувачки Челик Мерење Лажица во Чаша 8 во 1 Сет

DEN 429.12
 

Това е достапна
Износ


Суштинските мерење алатка во процесот на постоење на кафе, чај или супа,итн.
Четири Мерење Првенство : 1/4 Чаша(60ml), 1/3 Шолја(80ml), 1/2 Чаша(125ml)1 Чаша(250ml).
Мерење Лажица : 1/4 TSP,1/2 TSP,1 TSP,10 TSP
боја : сребрена на ѕвонење

Повеќе информации

Тип:
Мерење Алатки
Мерење Алатки Тип:
Мерење На Чаши
Материјал:
Пластични
Функција:
Порибено
Број На Модел На:
COFA
Бренд Име:
SSGP