Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
PIWG2 LA-6753P за Леново G570 ЛАПТОП за Lenovo Ideapad G570 Лаптоп Плоча HM65 PGA989 DDR3 HD6370 512M бесплатен превозот

PIWG2 LA-6753P за Леново G570 ЛАПТОП за Lenovo Ideapad G570 Лаптоп Плоча HM65 PGA989 DDR3 HD6370 512M бесплатен превозот

DEN 2486.40
 

Това е достапна
Износ


PIWG2 LA-6753 P за Леново G570 ЛАПТОП за Lenovo Ideapad G570 Лаптоп Плоча HM65 PGA989 DDR3 HD6370 512 M бесплатен превозот
Компанијата ветува дека секоја плоча има поминато низ ригорозни тестирање。
Купувачот мора да го прочитате:
За да се обезбеди матични плочи ќе купи работи stably, pls имајте го на ум следново :
1 прво,pls се направи сите хардвер инсталиран добро или во добра состојба, како што се ПРОЦЕСОР,RAM меморија, стап,екран,LCD кабел,HDD и така натаму.
2 Подели на лаптоп и да ја инсталирате на лаптоп кога моќ мора да биде исклучен, или ќе доведе до матичната плоча, ПРОЦЕСОР, меморија, екран изгорени, итн.
3 Во процесот на инсталација, pls бидете сигурни дека секоја конектори се инсталирани добро или стабилна.
4 Како што се инсталирање на систем за ладење,се стави на ладење паста или посебни Silicagel на VGA-картичка,Northbridge и ПРОЦЕСОРОТ.
5,Конечно, да ги проверите сите хардвер инсталиран добро или не.

Повеќе информации

Форма Фактор:
ATX
Чипсет Производител:
Intel
Пристаништа:
VGA,Ethernet,Wifi,Display Port
Меморија Тип:
DDR3
Тип Socket:
PGA 989
Графичка Картичка Тип:
Не-Интегрирана
Бренд Име:
OnePino
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Пакет:
Yes
Чипсет:
HM65
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Примена:
Лаптоп
Број На Модел На:
За Леново G570
Објектот Состојба:
Користи
гаранција:
60 дена
Целосно Tetsed:
сите функционални Тестирани ред

Најдобрите понуди во категоријата