HP711 мастило рефил кертриџ со автоматско ресетирање чип за HP Designjet T120 T520 инк-џет печатач

HP711 мастило рефил кертриџ со автоматско ресетирање чип за HP Designjet T120 T520 инк-џет печатач

DEN 888.00
 

Това е достапна
Износ


HP711 мастило рефил кертриџ со автоматско ресетирање чип за HP Designjet T120 T520 инк-џет печатач
Детални информации
Име на производ : Празни мастило Рефил кертриџ
Printer Model : За HP Designjet T120 T520
Кертриџ Модел : За HP 711
Чип Тип : Автоматско ресетирање чип
Боја : Б.К., C, M, Y - 4 боја
Јачина на звук : Б.К : 60ml C, M, Y : 30ml
Мастило Тип : Пигмент мастило / Боја на мастило
MOQ : 1 Сет (4 парчиња)
Олово време : 2-4 дена по плаќање
Испорака : DHL,E-EMS,Кина пост итн
Плаќање : со Кредитна картичка,Visa,Moneygrams,пари книги,Boleto итн.
Answer : ___________________________ Note :
1. Нашите цени не вклучуваат плаќање давачки,царина,ддв цена и оддалечените области такса.
2. Ние не испорака до оддалечените области освен сте платиле дополнителни трошоци.
3. Ве молиме оставете ни се на располагање, адреса и информации за контакт на пратката.
4. Какви и да било посебни барање за фактурата,контактирајте со нас пред породувањето.
Производот Се Покаже
Како да се користи
Имајте на ум : А. ве Молиме обидете се да рефил мастила 80% од кертриџ/ciss волумен пред да инсталирате печатач; Б) Отстранување на бои воздух дупка rubbers пред приклучокот во печатач; В) Кога чип податоци заврши, треба да се отстрани кертриџ и рефил целосна мастила, тогаш приклучок во печатачот, на чипови ќе се ресетираат ok (ок). ( никогаш не plug празен кертриџ, тоа ќе го ресетирате не успеа, и чипови не функционира. Г. Кога ќе се земе кертриџ да рефил мастила, тогаш приклучок во печатачот, на чипови е resetted. E. Обидете се да се избере висок квалитет на печатење мастила; F. ве Молиме никогаш печатење на "0" или да го инсталира празни мастило кертриџ во печатачот. во спротивно вашиот печатач ќе го промени чипови податоци на "0", не може да се користи повторно. Г. ве Молиме не го инсталирате нашиот патрон со вашиот печатач кој е подесување со оригинална hp мастило кертриџ заштита.
Омилени
Ако се чувствувате овој производ Да, ве молиме Додадете Желба Листа или да го Додадете во Кошничката.
За Повратни Информации
1.По примените стоките ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас на и напишете го вашиот коментар ве молиме да ни даде 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашите услуги, ви благодарам многу за вашиот вид на поддршка.
http : //activities.aliexpress.com/adcms/help-aliexpress-com/feedback_suppliers.php
2.Ако имате било какви проблеми и прашања по примените стоки, ве молиме контактирајте со нас на почетокот, ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.
Плаќање
Време на испорака
Наплата
Помош
Повеќе прашања,ве Молиме кликнете тука да научат тоа :

Повеќе информации

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
HP
боја:
C,M,Y,K
Бренд Име:
boma.ltd
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
Број На Модел На:
HP711
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Празен
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
Име на производ:
Празни мастило Рефил кертриџ
Модел На Печатач:
За HP Designjet T120 T520
кертриџ модел:
HP711
Чип Вид:
автоматско ресетирање чип
боја:
Б.К., C, M, Y - 4 боја
јачина:
б.к.
тип на мастило:
Пигмент мастило / Боја на мастило
MOQ:
1Set (4 ПАРЧИЊА)
испорака:
DHL,E-EMS,Кина пост итн
плаќање:
Кредитна картичка,Visa,Moneygrams,пари книги,Boleto итн.

Најдобрите понуди во категоријата