60A Нерѓосувачки челик Домаќинство прирачник месо slicer електромеханички динамичен комерцијални мелница за месо месо машина за сечење 1 КОМПЈУТЕР

60A Нерѓосувачки челик Домаќинство прирачник месо slicer електромеханички динамичен комерцијални мелница за месо месо машина за сечење 1 КОМПЈУТЕР

DEN 1524.48
 

Това е достапна
Износ


1 PC 60 A Нерѓосувачки челик Домаќинство прирачник месо slicer електромеханички
динамичен комерцијални мелница за месо месо машина за сечење
Сликата покажува :
Опис :
Прирачник за сечење месо свинско машина 60 A тип, сечилото е многу остро и издржливи употреба, мала машина операција
е едноставен и лесен.
Стави месо во машина, на првиот сече е месо, се Сече месо повторувањето е рендан месо,
и така натаму, тоа е diced месо,мелено месо.
Карактеристики :
1 на Овој Мал месо и рендан месо машина за сечење, има предности луксузен моделирање, роман стил, погодно
чистење, чистење здравје, квалитетот и сигурен, погоден за домашни, ресторан, wineshop,касапи, трпезарија, се сече свинско,
телешко, јагнешко и други преработка на месо идеален производи.
2, Пред сечење на месо треба да се отстранат коска (со цел да се спречи скелетни повреди сечилото), сече ленти, како и големина
треба да биде помалку од уста за хранење, хранење во е месо за прв пат, вториот хранење во е рендан месо,
постојано хранење во е diced месо.
3, Неактивен време не треба да биде повеќе од 2 минути, во случај на сечилото триење топлина повреда раб.
4, Да се целосно да се чисти по секоја употреба, прво се отстрани горниот месо плоча, земете чешел нож, ќе се одржи чиста, со топла вода
и премачкани со масло за готвење, ќе рѓа ако не се премачкани со масло, меѓу ножот и на сечилото рѓа лесно, ако таму не е лесно
за да започнете појава, треба да се отвори страна маска, опрема трчање со рака на нож вратило ротација може да биде лесно.
5, како што се сечење пат се појави залепи феномен, треба да се повлече од месо, и да го провери месо е со голите,
потоа започнете повторно да го намали месо.
6, Тоа е строго забрането да се стави рацете во исполнувањето на устата секој влезот.
7, забрането е да се користи вода спреј за чистење на апаратот.
8, Утовар и растовар и чистење мора да се биде внимателен при сечење месо, за да се спречи случајно повредата.

Повеќе информации

Бренд Име:
LZHZXY
Тип:
Вертикална
Број На Модел На:
60A
Состојба:
Нови
Нето тежина:
6.5 КГ
исечете парче капацитет:
80kg/h
исечете парче дебелина:
3.5 mm
намалување рендан месо капацитет:
40kg/h
исечете парче големина:
3.5*3.5 mm
Апликацијата Место:
домот,ресторан, wineshop,касапи, трпезарија
Број На Производ:
FL0703

Најдобрите понуди во категоријата