Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Мала десктоп дигитален дисплеј ултразвукови чистење машина очила стоматолошки накит ултразвукови чистење машина 110/220V 1PC

Мала десктоп дигитален дисплеј ултразвукови чистење машина очила стоматолошки накит ултразвукови чистење машина 110/220V 1PC

DEN 4272.00
 

Това е достапна
Износ


Мала десктоп дигитален дисплеј ултразвукови чистење машина очила стоматолошки
накит ултразвукови чистење машина 110/220 V 1 PC
Сликата покажува :
Опис :
Ултразвук со фреквенција : 40 KHz
Ултразвук моќност : 60 W
Лагер материјал : SUS304
Школка материјал : ABS зелените пластични
Капацитет : 1300 мл
Време контрола : 180 S → 280 S → 380 S → 480 S → 90-тите години
Моќ по желба : 110-120 V 60 Hz
220-240 V 50 Hz
Производ Големина : 228 * 183 * 158mm
Лагер димензии : 175 * 145 * 70mm
Нето тежина : 1.75 kg
Користете опсег :
1. Лабораторијата за електроника продавница, оптички маркет, продавница за накит, види продавница, ноктите продавница, мобилен телефон
поправка продавница, стоматолошката клиника, канцеларијата и домот и така натаму.
2. Семејството pacifiers, шишиња, садови и така натаму
3 голф материјали, мастило касети и други млазници
Карактеристики :
1. Ултразвукови моќта конверзија ефикасност, чистење брзина, чистење ефикасност од
традиционалниот метод за да се подобри неколку пати до неколку пати.
2. Чистење ефект е добро, чистота е висока, и длабоки дупки, ликовната цепнатинки
и скриените делови на неправилни workpieces исто така, може да биде ефективно да се исчистени.
3. Ултразвукови чистење на објекти, исто така може да ги убие бактериите, растворени органски загадувачи, да
спречување на корозија.
4. Прекрасен изглед дизајн, чистење на работното парче може да се спаси растворувач, топлина,
работното место и работната сила.
5. Производот е опремен со вентилатор, добра вентилација и ладење.
6. Чистење на резервоарот со користење на високо квалитетни нерѓосувачки челик SUS304 печат, без заварување,
водоотпорни перформанси.
7. Чистење кошница со користење на шприц, убаво.
8. Употреба на високо-квалитетна увезени основни компоненти, PCB влага-доказ третман,
индустриски одделение IC, силна анти-мешање, инженеринг пластични школка, многу издржливи, долго
производ живот.
9. Чистење на објекти, без човечки раце чистење течност, без мешање на работното парче, на
површината на работното парче без штета, безбеден и сигурен.
Забелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,
ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Повеќе информации

Бренд Име:
LZHZXY
Тип:
Хоризонталната
Број На Модел На:
FL2147
Состојба:
Нови
Ултразвук Со Фреквенција:
40KHz
Ултразвук на моќ:
60W
Лагер Материјал :
SUS304
Школка Материјал:
ABS зелените пластични
Капацитет:
1300 МЛ
Моќ факултативна:
110-120V 60Hz 220-240V 50Hz
Производ големина:
228 * 183 * 158mm
Лагер Големина:
175 * 145 * 70mm
Нето тежина:
1.75 KG
Број На Производ:
FL2147

Најдобрите понуди во категоријата