1pc Сува влажни триење триење постојаност на боја тест машина ZQ-006 прирачник ткаенина постојаност на боја детектор опрема

1pc Сува влажни триење триење постојаност на боја тест машина ZQ-006 прирачник ткаенина постојаност на боја детектор опрема

DEN 6864.00
 

Това е достапна
Износ


1pc Сува влажни триење триење постојаност на боја тест машина ZQ-006 прирачник ткаенина
постојаност на боја детектор опрема
Сликата покажува :
Опис :
1. Основната функција на инструментот :
Инструментот е составен дизајн, главно од страна на база на триење се приближат
и контра, примерокот држач со примерок и sandpaper фиксна од една страна на
база, тресете се справи така што триењето со бела памучна крпа на главата да се направи одредби мозочен Удар
reciprocating движење, значи дека на бела памучна крпа и примерокот триење со едни со други,
триење десет пати се забележани и сива картичка со сива картичка за да се процени степенот на адхезија на
стабилноста на ткаенина примерок обоена или површински слој да се суди за материјал за евалуација
и избор на референтни податоци. Инструмент е погоден за конец, предиво-обоена, печатење и
боење текстил и играчки, или сите ткаенина во внатрешноста на производот.
2. Главните технички параметри и прибор :
Триење глава дијаметар : 16mm ± 0.1
Триење главата патување : 104 ± 3мм (AATCC стандард)
Вертикална притисок : 9 N ± 10%
Триење главата водење на ветер : 104mm / мин
Тест reciprocation фреквенција : 10 пати
Инструмент тежина : 4.2 kg
Инструмент Големина : 660mm долго (24 инчи)
160mm широк (6.5 инчи)
Висина 215mm (8.5 инчи)
Чекори :
1. Примерок подготовка
1.1 примерок и стандард триење бела крпа за да се Влажност во опкружување на постојан
температура и влажност.
1.2 Кога примерокот има различни бои, треба да се направи сите бои се нанесуваат да.
1.3. Доколку бојата на доволно голем област, тие мора да се земаат мостри посебно.
1.4 Намалување на примерок, односно, дали суво триење и влажни триење, треба да се осигура дека бришење на сите бои.
1.5 Ако предната и задната страна на примерок е направен од различни материјали, бои, триење стабилност
тест треба да се направи на двете страни.
1.6 за да не се исуши, влажни бришење стабилност не треба да се повтори во исти дел од примерокот.
2. Сува бришење
2.1 примерок е поставен рамно на триење sandpaper обложени со sandpaper така што
насока на примерокот должината и насоката на инструмент во согласност со фиксна
примерок во platen, папка-како треба да биде мазна.
2.2 стандардот триење бела ткаенина фиксиран на триење главата, со пролетта менгеме стегање,
триење главата светлина на примерок;
2.3 треба да се осигура дека примерокот без триење при лизгање или брчки;
2.4 по стапка од еднаш по втор фаќа за рака 10 круга, триење рака и назад 20 пати триење;
2.5 Отстрани стандард триење бела крпа, оценка.
3. Влажни триење
3.1 целосно wetted во дестилирана вода стандард триење бела крпа;
3.2 По отстранување на папката гмечи во филтер хартија, така што таа има одредена содржината на влага;
3.3 останатите чекори со горенаведените чекори на суво триење;
4. Резултати обработка
4.1 Пред рејтинг, користете светлина лепило да нежно тријте го изгуби пената на бела крпа.
4.2 со три слоја на неискористените бела крпа подлога триење да се оцени под бела крпа,
триење сива ткаенина со референца за да се процени степенот на боење платно бело платно.
Забелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,
ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Повеќе информации

Бренд Име:
LZHZXY
Тип:
Хоризонталната
Број На Модел На:
ZQ-006
Состојба:
Нови
Број На Производ:
FL2174
Триење глава дијаметар:
16mm +/- 0.1
Триење главата патување:
104 +/- 3мм (AATCC стандард)
Вертикална притисок:
9N+/- 10%
Триење главата брзина работи:
104mm / мин
Тест reciprocation фреквенција:
10 пати
инструмент тежина:
4.2 KG
Инструмент Големина:
660mm долго (24 инчи) 160mm широк (6.5 инчи) Висина 215mm (8.5 inche

Најдобрите понуди во категоријата