Меридијанска Енергија Ласерски Пен Електронски Акупунктура Пулсот Analgesia Терапија Машина Тело Massager Antistress Зглобови Болка

Меридијанска Енергија Ласерски Пен Електронски Акупунктура Пулсот Analgesia Терапија Машина Тело Massager Antistress Зглобови Болка

DEN 620.00
DEN 1376.64
 

Това е достапна
Износ

Енергетски Меридијани Ласерски Електронски Акупунктура Пенкало електронски поени massager
Како да се користи? 1 Притиснете копче за да го отворите поклопецот на батеријата и на одделот за батеријата со две АА батерии 7 AAA1.5 V стави настрана од страна на позитивна и негативна насока, зацврсти ги поклопецот на батеријата. 2 Ако на екранот се прикажува "0", укажувајќи на тоа дека влегува во режимот на државата, без да се прикаже, притиснете го копчето за контрола за јавување еднаш. 3 ласерски усогласување совет тело соодветни точки или лезии, притиснете го копчето за контрола за повикување за да ја прилагодите јачината (во овој случај работи индикаторот трепка), ве молиме изберете во зависност од нивната способност да го издржат интензитет (максимално ниво 6). 4 регулира интензитетот почеток, секоја точка продолжение за 5-10 минути, 2-3 пати на ден. 5 употреба, како што е на сила до максимум уште чувство слаба или никаква смисла, може да се користи влажна крпа за да се избрише со влажна кожа. 6 Користење на крајот, притиснете на контрола копче за исклучување, се стави на ладно, суво место. Answer : ___________________________ Note : 1. Ве молиме прочитајте ги инструкциите внимателно пред користење на една, според оваа дефиниција, употреба на правилно функционирање. 2. Отстранете ја батеријата кога две долгорочна употреба, кога следниве се јавува, ве молиме заменете ја батеријата. (1) Оперативни индикатор не светло, дури и кога е темно; (2) е прикажана во прозорецот не може да се отвори 4.5.6 интензитет профил; (3) интензитетот на електрични пулсот чувство многу слаба. 3. Не се отворени на компјутер поправка себе, инаку во друштвото не е одговорен за било какви последици кои произлегуваат од нив. 4. Дали висока влажност во бањи и на други места, или употреба на туш страна, ова ќе биде силен поттик. 5. Не користите работ возење страна, може да се должи на силна стимулација предизвикани од несреќи и проблеми. 6. Не им даде на децата или не свеста на способноста на луѓето да го користат изразот, предизвика непријатност и можноста за несреќи. 7. ја иритираат кожата и не ја користете освен целта на меридијанска. 8. Не користете ракавици. 9. производот не е замена лекови и медицински помагала.
Кога Меридијанска moxibustion работа, ве молиме да се воздржите себе или другите зјапа во ласерски, така што нема да го оштети очите! Параметри : Моќност : 2pcs7 AAA батерии(со Исклучок) Моќност : ≤100mw Автоматско исклучување време : 30 минути (100 microseconds) Ласерски моќност : 5mw Пулсот просек излезен напон : ≤210 V (100 microseconds) Ласерска бранова должина : 650nm Пакетот вклучува : Massager пенкало англиски јазик прирачник сандак

Повеќе информации

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Големина:
Medium
Примена:
Телото
Број На Модел На:
J168
Материјал:
ABS
Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Објектот:
Меридијанска Енергија Пен
Функција:
акупунктура пен
Функција:
меридијанска massager
Големина:
20*8*8cm
Материјал:
метални+пластика
алатка стил:
massager пен
Апаратот:
здравје се следи

Најдобрите понуди во категоријата