Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
1PCS 50X50X25 (47x47x22 mm) Супер Силен Спасување Магнет Ретки Земјата Диск Магнет со прстен магнет Neodymium Магнети 50*50*25

1PCS 50X50X25 (47x47x22 mm) Супер Силен Спасување Магнет Ретки Земјата Диск Магнет со прстен магнет Neodymium Магнети 50*50*25

DEN 781.00
DEN 1346.88
 

Това е достапна
Износ

50 X50 X25 (47x47x22 mm) Супер Силен Спасување Магнет Ретки Земјата Диск Магнет со прстен магнет Neodymium Магнети 50*50*25
Answer : ___________________________ Note : Спецификација F5 0 X5 0 X25 точните димензии е за 47x47x22mm
Детали За Производот
Облик : Cylindr Големина : 47 X47 X22mm со прстен
Материјал : Nd-Fe-Б Магнети Одделение : N35
Толеранција : +-2mm
Бренд име : zhangyang
Макс Температурата на работа : 80 целзиусови степени степен / 176 Целзиусови степен
Позлата : Никел+Бакар+Никел тројно слој позлатен
Карактеристики : Neodymium магнети се силни & кршливи.
НАШАТА ФАБРИКА НАШИОТ МАГАЦИН
Наплата :
Ние прифаќаме наплата ако производот не како што е опишано.
Ако ја изберете не-погоден објект, ние прифаќаме врати во добра состојба, ќе се обрне на враќање превозот надомест.
Ве молиме запомнете : вие треба да контактирате со нас во рок од една недела откако ќе ја прими стоката.
Повратни информации :
Ве молиме да ни даде позитивни повратни информации доколку не сте задоволни од нашите производи.
Ве молиме контактирајте со нас веднаш, пред да ни остави негативни повратни информации. Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши вашиот проблем.
Ако јас не сум на интернет, ве молиме оставете ја вашата порака, ние ќе ви одговори што откако ќе се пријавите. Ние одговор на секоја порака, освен ние не ја добиете вашата порака.
ЗА НАС Ние сме професионални магнетен материјал производител и снабдувач во кина. Исто така, ние сме професионални онлајн продавач во кина. Речиси сто илјади пакети беше донесено во последните 4 години во Кина. Ние се задржи повеќе од еден милион парчиња магнети во различни големини во парк. Повеќето наредби може да се организира во рок од 24 часа. Прилагодувањето е прифатена,но тоа ќе ве чини повеќе за помала количина. За било какви информации ве молиме контактирајте со нас во секое време.Ние ќе ви одговори ПОБРЗО. Ви благодариме.
Neodymium Магнети Претпазливост
Голем neodymium магнети се многу силни, и мора да се постапува со внимание за да се избегне лична повреда и оштетување на магнети. Прсти и други делови од телото може да се добие сериозно сериозна помеѓу две привлекување на магнетите.
Никогаш место neodymium магнети во близина на електроника, како ни флопи дискови, кредитни картички, магнетски I. D. картички, касета ленти, видео ленти, телевизии, Видеорекордери, компјутерски монитори и други CRT дисплеи.
Neodymium магнети се кршливи, и може да кора, пукнатина или да се загрози ако е дозволено да се слем заедно. Око за заштита треба да се носи кога се справувате со овие магнети, бидејќи рушењето магнети може да започне парчиња во одлична брзина. Тие, исто така, не се љубезно да обработка. Neodymium магнети ќе ја изгуби својата магнетни својства ако загрева над 80°C/176°F. Neodymium магнети никогаш не треба да бидат изгорени, како горење нив ќе се создаде токсични гасови. Neodymium магнети Usages Дома Држи Зачин Лименки на Страната на Вашиот Фрижидер,Магнетна Терапија, Магични Трикови, Лоцирање на Ноктите Под Тротоарите, Студ Finders, Подигање Скитници Ноктите и Навртки,Бришење Видео и Аудио Ленти или други Магнетни Медиуми за Чување податоци,Фрижидер Магнети, Глупави Бар Трикови, Држејќи Резервни Клучеви во Место - Дом на Вода Климатизација, Чистење Риба Тенкови од Надвор, со Приложување Име Ознаки за Облека без Игли, Божиќ Светлина и Декорација Закачалки,Домашно Компас,Образование, Училиште &DIY Зграда Генератори, Експериментите,Алатка / Нож Носители,магнетни Стеги, Пирс-слободен уво Накит, Метални Детектори Држи Крилја на аеро,Кабинет Брави, Правење на вашиот сопствен Гориво Километражата Extender, со Приложување Кеси за Мотоцикли Замена Магнети за Велосипед,Наоѓање на Микро Метеорити Минијатурни Војна-игри, Магнетни Couplers на Модел Железничката Автомобили,Влечење Магнети за Слот Автомобили Автомобили со Приложување на електрониката да Возила и Опрема,Масло Филтри, Обезбедување Tarp на Машини или Возила,Одржување Банери на Автомобили и Лебди во Парада,Приколка Hitch Прачки, Држење Резервни Клучеви во Место - Автомобил,Гаража Организаторите Фабрика
телефони, дом на апаратот, електрични мотори, Брошура Затворачи,Магнетни Играчки, Магацин етикета одредување, Levitation Експерименти, Магнетен Накит, Магнетен Накит Clasps, Магнетни Stirrers
.

Повеќе информации

Композитни:
NdFeB Магнет
Со Дупки:
Yes
Број На Модел На:
50X50X25HUAN
Примена:
Индустриски Магнет
Бренд Име:
zhangyang
Тип:
Постојано
Обликот:
лист

Најдобрите понуди во категоријата