Европската Led Светло Луксузни Трева Кристал Лустерот

Европската Led Светло Луксузни Трева Кристал Лустерот

DEN 50400.00
 

Това е достапна
Износ


Европската Led Светло Луксузни Трева Кристал Лустерот
Големина : W70cm*H120cm
Нашите стакло се 100% рачно изработени и производството може да се погледне малку различни од оригиналната фотографии.
C handeliers дека ќе светне вашиот живот. Рака разнесени во шарени со уникатни teardrop и извртени произлегува.
За Лустерот :
Секој chandeler доаѓа стандард со четири или повеќе 120v-220v светилки, а бранеа nikel таванот планината и кабел-заклучување на монтирање на хардвер. Изработени од 100% рака разнесени стакло, секоја чаша матични мерки меѓу 10-20inchs во должина и е индивидуално висеше на централна метална рамка. Инсталацијата е бриз со нашите лесен-за-користење упатство за инсталација. Достапна во само 1 големина. Сите лустери може да биде рамна монтирани или спушти до 80inches од таванот со нашите прилагодливи кабел-брави. Хардвер и електрична опрема вклучени.
Димензии : Бидејќи секој стакло матични е индивидуално разнесени, големини се приближни. Може да се прилагоди на големината и бојата на кожата. Пакување & Испорака
Shpping :
Превозот е секогаш 100% се БЕСПЛАТНО од целиот свет од страна на ЕМС. Остатокот увери дека вашиот лустерот ќе пристигнат на време и непроменети, како секој матични е вгнездена внимателно во пластична пена, дизајнирани за да се осигура безбедноста на стакло. Ние сме биле превозот стакло низ целата земја, за многу години и може да се верува со вашиот shippment, ве молиме овозможи 3-4weeks за испорака, иако повеќето наредби ќе пристигне во 2-3weeks. Приоритет/Изразат испорака достапни на посебно барање. Сите пакети осигурени против кршење.
Како овие се кревка стакло, но во случај на скршено, ние исто така нудиме 5 to10% резервни делови. Тоа е нормално да имаат неколку парчиња скршено но не грижете се, бидејќи ние снабдување со овие резервни делови за замена, покрај имаме многу добра и професионален пакет со инсталација настава и слики. Тоа нема да биде тешко да се инсталира.
Во additon, да бидам искрен, стакло е преполна отстрани и ќе има одредена разлика зависи од различни луѓе инсталација за да се направи тоа уметникот изглед и боја може да биде малку различен, бидејќи тоа целосно рака разнесени, тие mihgt изгледа 90% исто како слика. Тоа може да биде забавно да се инсталира од себе и да се направи уникатен стил како ви се допаѓа. Дали ви пречи тоа?
Нашите Услуги
Инсталација и Одржување на :
Електричната инсталација е многу сличен на ставање во тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност, е забава! Ако некогаш сте подготвени букет цвеќе, може да се стави заедно на еден од нашите лустери. Секој лустерот пристигнува со лесен-за-користење installtion водич и ние сме среќни да ви прошетка низ инсталацијата преку телефон. Сите наши вработени имаат практично искуство виси овие лустери и се фантастичен ресурси за сугестии и предлози.
Одржувањето е лесно користење на кондензирана воздух за чистење. Светилки се достапни преку врвот на лустерот.
Компанијата Информации
Ние главните во обезбедување на profuse дизајнот на разнесени стакло лустери, декоративни кристал осветлување и murano стакло уметност со изобилство искуство.
Longree Занаети почеток, со намера да се обезбеди квалитетот и разновидноста осветлување на своите клиенти во пристапна цена. Со цел да им понудиме на нашите клиенти широк спектар на модерни и традиционални производи, ние сме активни во следниве сегменти. Murano стакло лустери, Таванот светла, Ѕидни светилки, Подни светилки.

Повеќе информации

Тип На Објект:
Лустери
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Сенка Ветер:
Надолу
Карактеристики:
Прекрасен
Тело Материјал:
Стакло
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
7 дена
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
сертификација:
CE,УЛ
Заврши:
Железо
Стил:
Арт Деко
База Тип:
E14
Е dimmable:
No
Напон:
110-240V
Извор На Енергија:
AC
Е Светилки Вклучени:
Yes
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Број На Модел На:
LR379
Точка Бр.:
LR379
Големина:
70cm*120cm
боја:
Бела
Напон:
110V, 120V, 220V, 240V
is_customized:
Yes
Број на Светла:
6
Wattage:
3w/LED

Најдобрите понуди во категоријата