Ултра Висока Лумен 4014 SMD LED Пченка Сијалица E27 E14 110V/ 220V LED светилка светлина Лустерот 36LEDs 56LEDs 72LEDs 96LEDs 138LEDs

Ултра Висока Лумен 4014 SMD LED Пченка Сијалица E27 E14 110V/ 220V LED светилка светлина Лустерот 36LEDs 56LEDs 72LEDs 96LEDs 138LEDs

DEN 137.00
DEN 198.72
 

Това е достапна
Износ


1 Pcs Ултра Висока Лумен 4014 SMD LED Пченка Сијалица E27 E14 12 W 18 W 25 W 30 W 220 V LED светилка светлина Лустерот 36 LEDs 56 LEDs 72 LEDs 96 LEDs
До 2015 Најновите Супер Светло 4014 SMD 36 LED - 138 LED Пченка Сијалица Карактеристики Ниска потрошувачка, висока осветленост. Енергија-заштеда на енергија и еколошки, е погоден за рециклирање. Ниска топлина генерирање, без УВ или ИНФРАЦРВЕНА светлина зрачење. Сеизмички, отпорност, не-термички зрачење, безбеден и стабилен, сигурен Погоден за дом, канцеларија и изложба осветлување Многу ниска топлина генерирање, покрај заштеда на светлината моќ има долг животен век, без опасни материјали. Инстант почеток, без да трепка. цврста состојба, shockproof. Се заштеди енергија повеќе од обичните светилки. Направени од високо квалитетни материјали. Спецификација База тип : E27/E14 Напон : AC200 V-240 V/110 V Потрошувачка : 9 W/15 W/20 W/25 W/30 W Чип Бренд : Epistar LED type : SMD4014 LED кол : 36pcs/56pcs/72pcs/96pcs/138pcs светла боја : Топло бела/ бела/ладно бела Лумен : 1300-3200 LM Боја температура : 5500-6000 K(природата бела); 2800-3500 K(топло бела). Пакетот вклучува 1pcs*4014 LED Сијалица

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
E27 220V 138LED, E27 220V 96LED, E27 220V 72LED, E27 220V 56LED, E27 220V 36LED, E14 110V 138LED, E14 110V 96LED, E14 110V 72LED, E14 110V 56LED, E14 110V 36LED
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
Tightsen-Home
Зрак Агол(°):
360°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
Обликот:
Бар
Напон:
110-240V
LED Чип Модел:
SMD4014
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Моќ Толеранција:
5%
Прозрачна Флукс:
1000 - 1999 Lumens
Број на LED Чип:
Над 108 компјутери
Температура На Боја:
Природата Бела(3500-5500K)
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Пченка Сијалица
Должина:
75MM - 105MM
База Тип:
E27/E14
Напон:
AC 220V -240V / 110V
Led количина:
36LED / 56LED / 72LED / 96LED / 132LED
Лумен:
1350 - 3270LM
Стил:
LED Сијалица E27/E14
Температура На Боја:
6000-6500K(Бела);2800-3500K(Топло Бела)

Најдобрите понуди во категоријата