5050 LED Лента DC12V 60Led/M Црна PCB Одбор 5M/Roll 300LEDS Не-Водоотпорен Лер Флексибилни светлина Флексибилна Лента

5050 LED Лента DC12V 60Led/M Црна PCB Одбор 5M/Roll 300LEDS Не-Водоотпорен Лер Флексибилни светлина Флексибилна Лента

DEN 266.00
DEN 355.20
 

Това е достапна
Износ


Димензија(mm) : L*10*2 Пакет : Анти-статички пластична кеса Нето Тежина : 102g Материјал : FPCB Водоотпорен : Нема Надворешноста Боја : Црна Влезен Напон(V) : DC12 V Влез Моќност : 12w/m,36w/5m Led Драјвер : Надворешни Зрак Агол : 120° Емитуваат Боја : Црвена, Зелена, Сина, Бела(6000-6500 K), Топло Бела(2800-3200 K),RGB животниот Век : 50.000 часови Извор на Светлина : LED SMD 5050 300pcs/5 M (Црна PCB Одбор )
Бренд LED, гарантира светлината, подолг живот, Пониски lumens деградација Добра боја конзистентност.
Архитектонски декоративни осветлување, Граница/контурата осветлување, Итен безбедност осветлување, Walkway осветлување/Скалила акцент осветлување, Сокриени осветлување/Чове осветлување, Backlighting за signage писма/Channel писмо осветлување, Морски, Слаба светлина, Градина декорација
5 Метри/Roll Led Лента (овој пакет не вклучува никаква власт suply)

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
Сино, Зелено, RGB, Црвена, Бела, Топло Бела
Тип На Објект:
Лента
Број На Модел На:
CLS-5050-60-N
Боја Temp(К):
-
LED Чип Бренд:
Epistar
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
сертификација:
CCC,RoHS,FCC,CE
Бренд Име:
coolo
Повод:
дневна соба
Енергија:
Секогаш На
Водоотпорен:
No
Извор На Енергија:
DC
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
LED Чип Модел:
SMD5050
Напон:
12V
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Потрошувачка на енергија (W/m):
12W/M,36w/5m

Најдобрите понуди во категоријата