Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
5M 5050 Топло Бела 300 LED Лента Светлина Водоотпорен DC24V

5M 5050 Топло Бела 300 LED Лента Светлина Водоотпорен DC24V

DEN 702.00
DEN 1151.52
 

Това е достапна
Износ


Карактеристики :
Ултра сјајна 5050 (3 чипови) SMD LED со висок интензитет и сигурност
Вода-доказ лента за двата екстерни & внатрешни работи употреба
Флексибилна лента за curving околу & трајни квалитет
Самолепливи ленти за обратна за лесно прилог, лесно да го инсталирате
Може да се намали на секои 3 Led диоди заедно сечење линија според потребите
Континуирана должина, се одликува со 5 метри на ролна
Долг животен век : 50,000+ часа во просек
Ниска температура & ниска потрошувачка на енергија
Сертификација : CE & Ro HS
Спецификации :
Состојба : 100% Сосема нов
LED Type : 5050 3 Чипови SMD LED
Одделение од Водоотпорен : IP65
Боја на светлина : Топло Бела
LED Количина : 300 Led диоди По 5 Метри или 60 Led диоди По Метар
Агол на гледање : 120°
Прозрачна Флукс : 15-20 lumens/секој 5050 SMD LED
Работни Влезен Напон : 24 VDC
Работат на струјата : ~3А
Работна Температура : -20° до 50°
Возење Режим : Постојана Напон
Големина : L(должина) 500cm (5 Meter) x W (ширина) 1cm x T (дебелина)0.25 cm
Пакет :
1x 5 Метри во Ролна во Анти-Статички Торба

Повеќе информации

Тип На Објект:
Лента
Бренд Име:
YJBCo
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Напон:
24V
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Енергија:
Движење
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
5050 Топло Бела
Спецификации (монистра светлина / m):
60led
Потрошувачка на енергија (W/m):
14.4 W/m
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)

Најдобрите понуди во категоријата