Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Мини Цел 5M 5050 УВ LED Лента Светлина 396-405nm DC12V 300 led диоди Водоотпорен & 12V 5A led Напојување

Мини Цел 5M 5050 УВ LED Лента Светлина 396-405nm DC12V 300 led диоди Водоотпорен & 12V 5A led Напојување

DEN 993.00
DEN 1439.52
 

Това е достапна
Износ


Опис : Superbright SMD 5050 УВ ултравиолетови LED, висок интензитет и сигурност Водоотпорен флексибилни LED лента 60 SMD УВ ултравиолетови Led диоди по метар, вкупно 300 Led диоди за 5 метри самолепливи назад со двојно страна селотејп за Одржување слободни, лесна инсталација Секој 3-LED cutable без оштетување на остатокот ленти Флексибилна лента за curving околу наведнува Ултра-светли но работи на ниски температури на Текст volts : DC 12 V (12 V 5 A за 5meters 5050 300 LED светлина лента) Агол на Гледање : 120° бранова Должина : 395-405nm Долг животен век 50,000+ часа
12 V 5 A моќ :
240 V AC да DC Адаптер снабдување * Влез : 100 V~240 V , 50~60 Hz * Излез : DC 12 V 5 A / 5000m A 60 W * DC plug големина Надворешниот Дијаметар : 5.5 мм . Внатрешен Дијаметар : 2.1-2,5 mm * Должина на Кабел : 120cm +/-1cm * Напојување со LED индикатор * На адаптери за Конектори : во внатрешноста на позитивниот (+) . надвор негативниот (-) Пакет Содржина : 1 Х 5 M 5050 УВ Водоотпорен LED Лента
1 X 12 V 5 A (со Приклучок)

Повеќе информации

Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Енергија:
Движење
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
LED Чип Модел:
SMD5050
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Бренд Име:
YJBCo
Број На Модел На:
5050 ув
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Напон:
12V
Водоотпорен:
Yes
Потрошувачка на енергија (W/m):
14.4 W/m
Спецификации (монистра светлина / m):
60led
is_customized:
Yes
Wattage:
72

Најдобрите понуди во категоријата