Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
3pcs/многу 50cm 36 СМД LED 5630 ip68 Водоотпорен Тешко Цврсти Лента за употреба на отворено лента,led осветлување кутија, кутија оглас

3pcs/многу 50cm 36 СМД LED 5630 ip68 Водоотпорен Тешко Цврсти Лента за употреба на отворено лента,led осветлување кутија, кутија оглас

DEN 673.00
DEN 747.84
 

Това е достапна
Износ


Пакет се вклучени :
(SMD5630 12 V 0.5 M 36leds+U алуминиум со силикон запечатени IP68 водоотпорен+водоотпорен машки&женски DC конектор) *3 еез
Ве молиме имајте во предвид : лента по лепило, боја ќе биде малку повеќе студ од пред
(Висок квалитет У алуминиум двојно заштита на led лента)
PS1 :
Lenth од 0.1-2 M може да се customerised.но, треба MOQ.
PS2 :
1.За led монистра,освен за 5630 moudel,ние се уште имаат други moudel како 2835,5630,4014,8520,7020 итн.
2.За боја,имаме црвена,сина,зелена,жолта,warmwhite,природата бела,ладно бела,и се меша боја.
PS3 : ако треба 12 V полнач,ве молиме кликни тука за да се купи
Спецификација за производ
водоотпорен IP
67
Модел
5630 LED лента светлина
Боја
Warm White(2700-3200 K)/Бела(6000-6500 K)/Cold White(8000-12000 K)/ Red/ Сино/ Зелено.
прозрачна Агол
astigmatismus прозрачна
Работа Напон
DC 12 V
Моќност
осветленоста 45 лумен / LED чип.
LED чип
тајван чип
Монистра Количина
36 монистра /0.5 метри
Димензија
12 * 500 * 1.0 мм тежина : 0.08 kg
карактеристики
висока осветленост на слаба светлина пад долг животен век
Гаранција
24 месеци
Фабрика директни :
Имаме осум SMT mouters, секојдневно производство до 30,000 метри. Големина на прифатливи се прилагодите. Различни тип вклучуваат : 5050 5630 5730,7020,8520,4014,2835 цврсти led лента. Еден ред, двоен ред монистра светлина бар итн. големи акции , добредојдовте на цел или истрага.
Сите лента модели во Големи Акции .
Брод во рок од 1-2 работни дена по потврдена исплатата. (Освен за сопствени модели.)
Workingshop шоу
Друг вид :
Имаме повеќе тип од овие видови,доколку треба,ве молиме контактирајте со нас за врската.
Напојување и LED лента за инсталација :
Откако ќе ги купите овој број на led лента, y ou ќе треба
IKSLED Проектот :
(1) Пријава за надворешна реклама :
Шенжен Taoyuan автобуска станица лиценца Lightbox
(2) Пријавата затворен рекламирање светлина кутии
телефон продавница Lightbox
(3) за Внатрешни инженеринг клиенти
Светлината резервоар сокриени ефект
(4) Приказ Фабрика
(5) Wal-Mart накит клиенти
(6) пратките агол
5pcs*50cm DC 12 V 36 СМД 5730 LED Тешко Цврсти LED Лента Бар Светлина Фабрика трговија на Големо 50 CM,црвена/сина,зелена боја+ U Алуминиум +Маска US$ 14.95 /многу
парчиња / многу
5pcs*0.5 m Dropship 5730 LED Лента 18 W 12 V Тешко Цврсти Стриптиз Бар Светлина 36leds +UV Алуминиум CE, Ro HS бесплатен превозот САД$ 13.85 /многу
парчиња / многу
5pcs*0.5 m Dropship 5630 0.5 m LED Лента 12 V Тешко Цврсти Стриптиз Бар Светлина 36leds + алуминиумски Легури Школка Домување CE, Ro HS бесплатен превозот САД$ 12.85 /многу
парчиња / многу
2 парчиња*0.5 m 5630 0.5 m led лента бар Светлина 36leds+U алуминиумски Легури Школка Домување+КОМПЈУТЕР или избришете ги покрие Бесплатен превозот САД$ 7.39 /многу
парчиња / многу
10pcs*50cm Фабрика трговија на Големо 50 CM AC 12 V 30 SMD 5050 LED Тешко Цврсти LED Лента Лента на Светлина со U Алуминиум +Маска free US$ 22.85 /многу
парчиња / многу
10pcs*1m 5730 LED Лента 18 W 12 V 55lumens/led Тешко Цврсти Стриптиз Бар Светлина 72leds +UV Алуминиум +Маска бесплатен превозот САД$ 57.85 /многу
парчиња / многу
топла sales10pcs Супер Светло Тешко Цврсти Бар светлина DC12 V 50cm 36 СМД led 5630 Алуминиум Легура Led Лента на светлина,црвена,сина,зелена боја US$ 13.99 /многу
парчиња / многу
100pcs*1m 5630 повисока осветленост!бела/сино/зелено/црвени led лента светлината LED лента на Светлина за Осветлување+алуминиумски+маска бесплатен превозот САД$ 299.99 /многу
парчиња / многу
Бесплатен превозот 1pcs 2 A 24 W адаптер 12v префрлување адаптер за напојување led лента SM5050 SMD5630 SMD5730 светлина трансформатор US$ 7.48 /парче
2014 1pcs 4А-48 W адаптер 12v префрлување адаптер за напојување led лента SM5050 SMD5630 SMD5730 светлина трансформатор US$ 9.

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Топло Бела, Ладно Бела
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Должина:
50cm
Тело Материјал:
Алуминиум
Карактеристики:
led лента
Употреба:
Индустриски
Ширина:
1.2cm
Гаранција:
24 месеци
сертификација:
CCC,FCC,RoHS
Е dimmable:
No
Напон:
12V
Извор На Енергија:
DC
Број На Модел На:
led лента
Бренд Име:
IKSLED
Употреба:
Надворешна Светлина
Wattage:
8W
База Тип:
led лента
is_customized:
Yes
Водоотпорен:
IP68
конектор:
водоотпорен машки&женски DC
LED чип:
5630
боја:
бела,топло бела,ладно бела
Wattage:
16w/m
Напон:
12v
користат за:
осветлување кутија,отворено, реклама кутија
BRANK:
IKS
Гаранција:
2 години

Најдобрите понуди во категоријата