Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
LED Знак ЦРВЕНА Боја Програмабилни Лизгање продавница Windows рекламната Порака Одбор (Користење P7.62 ултра-тенок led модул

LED Знак ЦРВЕНА Боја Програмабилни Лизгање продавница Windows рекламната Порака Одбор (Користење P7.62 ултра-тенок led модул

DEN 12221.00
DEN 12864.00
 

Това е достапна
Износ


1501x160x38mm led дисплеј Далечински Управувач Две Линии Работи англискиот Текст LED знак Дисплеј Табла со Тастатура
- Програмабилни 1-2 Линии во Различни Зони, Можете Да го поставите Зони " Вид По Ваша Полза
- Повеќе од 20 Видови се Движат Активности за да се Прикаже Вашата Порака, од страна на Smart Далечински Контролер Избор
- Во Реално Време Екран
-1-100 Порака Програмабилни, прикажување на мулти-јазик, слика, анимација високо извонреден
- Повик многу порака anycast, замислете да ви заштедете 50 порака во led дисплеј табла, кога ќе сакате да се прикаже 5, 7, 49., само едноставно притиснете го remoter нумерички копчиња, тогаш на екранот овие 3 порака.
СПЕЦИФИКАЦИИ
Големината на рамката : 1501x160x38mm ( 59in x 6.3 во x 1.5 во )
Писмо Максимална : 5"
Пиксели теренот : 7.62 мм Густина
Боја : Црвена Порака
Животниот век : 100,000 часа(~ 10yrs), Ниска енергија conumption.
Водоотпорен : Никој
Работа : Инфра-црвена далечински контролер или USB.
Поддршка англиски / Кинески (Едноставен и Традиционален) / A rabic / руски / шпански / германски / француски / корејски / Тајланд / etc светски јазик. Ќе испрати порака до вашите LED знак со далечински контролер , БЕЗ Кабли за Поврзување, исто Така, може да се измени од страна на У диск се користи софтвер, страната има USB порта. Поддршка На Windows Vista,Win 7,Win 8. Нови Технички Иновации, го користите вашиот телефон за да програма порака, многу удобен од традиционалните led дисплеј Вкупно 3072 led точки, Лизгање порака висока resoultion екранот Пиксели теренот : 7.62 мм Густина Боја : Црвена Порака животниот век : 100,000 часа(~ 10yrs), Ниска потрошувачка на енергија Работата : Инфра - црвена далечински контролер или USB текст порака
1. Домување боја е Црна
2. Домување материјал Алуминиум
3. Големина на фонт на текст порака е прилагодлив
4. Екран функција е текстуална порака и графика
5. Флеш меморија може да се сместат неколку различни пораки
6. Влезен напон е AC 110 V-240 V(стандардно); DC 9 V-36 V ако возилото апликација
7. USB интерфејс (стандардно) , RS232 факултативна
8. Мулти-акција за прикажување, вклучувајќи снег, спреј, трепкане, да ротирате, дојдете, ѕвезда пукна, избрише и др.
Различни лизгање постапки за избор, како блескави, статични, да се движат лево, и се движи кон десно и така натаму.
45 Видови Се Движат Акции .Тајмерот ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ .Прилагодливи 16 Ниво На Осветленост .
Енергетски ефикасни, поддршка авто го вклучите/ИСКЛУЧИТЕ според вашиот seting.
9. Текст на пораката може да се движи и програмиран со компјутер преку USB адаптер
Еден сет inlcudes :
1) 1x 40" Програмабилни Лизгање Led Дисплеј Знак Одбор
2) 1x Безжичниот Далечински Управувач
3) 1x AC Приклучок
4) 2x Хардвер Монтажа
5) 1x CD-ROM-от
> 3 Мин. Лесна Инсталација Комплет Вклучени.
> 1 Година Целосна Гаранција + 2 Година Ограничена Гаранција.
Повеќе висок квалитет на led дисплеј препорака :
Трговија на големо USB Програмабилни LED Дисплеј Знак Одбор Чиста СИНА Боја на Екранот 101.3*16*3.8 cm US$ 209.00 /парче
Трговија на големо USB Програмабилни LED Дисплеј Знак Одбор Чист Жолта Боја Екранот 101.3*16*3.8 cm US$ 163.99 /парче
Трговија на големо USB Програмабилни LED Дисплеј Знак Одбор Една ЦРВЕНА Боја Екранот 101.3*16*3.8 cm US$ 159.99 /парче
Трговија на големо LED Дисплеј Знак Одбор Програмабилни Зелената Боја на Екранот 101.3*16*3.8 cm US$ 220.99 /парче
2014 година Продаде како топла колачи од 39 "x7.5" Програмабилни Led Дисплеј Табла за Зголемување на Вашиот Бизнис Лизгање Виножито Порака US$ 278.00 /парче
Трговија на големо USB Програмабилни LED Дисплеј Знак Одбор Чиста СИНА Боја на Екранот 101.

Повеќе информации

is_customized:
Yes
Бренд Име:
Leadleds
Цевка Чип Боја:
Црвена
Употреба:
Внатрешна
Број На Модел На:
LLDP762-K16192R
Екран функција:
Текст
Пиксели:
16x 192
Големината На Рамката:
1501x160x38mm ( 59in x 6.3 во x 1.5 во )
Пиксели Теренот:
7.62 мм Густина
Животен век:
100,000 часа(~ 10yrs), Ниска енергија conumption.
Водоотпорен:
No
операција:
Инфра-црвена далечински контролер или USB.

Најдобрите понуди во категоријата