JIGU Батеријата За ASUS X52D X52DE X52DR X52F X52J X52JB X52JC X52JE X52JG X52JK X52JR X52N A32-K52 A32-K42

JIGU Батеријата За ASUS X52D X52DE X52DR X52F X52J X52JB X52JC X52JE X52JG X52JK X52JR X52N A32-K52 A32-K42

DEN 749.76
 

Това е достапна
Износ


Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. ако не сте сигурни, можете да не контактирате директно или оставете порака до нас во секое време!
Ова е Замена на Батеријата
100% гаранција тестирани ok (ок) пред испорака
Може да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.
Батерија Тип : Батерија Li-ion Батерија Пакет
Батеријата Volt и Capatity : (ве Молиме изберете еден од капацитетот дека треба во цената област) 10.8 V-4400m Ah 10.8 V-5200m Ah/57 WH
Батеријата Клетки : 6 клетки
Батеријата Боја : Црна
Инвентар : Во Парк
Ве потсетам : 5200m Ah Нејзиното целосно полнење капацитет е повеќе од 5000m Ah!
10.8 V - 4400m Ah Производ шоу
10.8 V - 5200m Ah /57 WH Производ шоу
Лаптоп Компатибилни Модели :
За ASUS A52 A52 Series A52 F A52 J A52 JB A52 JK A52 JR A52 JR-X1 K42 Series K42 F K42 F-A2 B K42 JB K42 JK K42 JR K42 JR-VX047 X K42 JVK52 K52 Series K52 FK52f-а1 K52f-sx051v K52 F-SX060 D K52f-sx065x K52f-sx074v K52 JB K52 JC K52 JE K52 JK K52 Jr K52jr-а1 K52jr-x2 K52jr-x4 K52jr-х5
Лаптоп Дел броеви :
За ASUS 70-NXM1 B2200 Z A31-K52 A32-K52 A41-K52 A42-K52

Повеќе информации

Капацитетот На Батеријата:
4400MAh, 5200MAh
Број На Модел На:
X52D
Пакет:
Yes
Батеријата Напон:
10.8 V
Бренд Име:
JIGU
Батеријата клетки:
6 Клетки
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
ASUS
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Тип На Производ:
Замена На Батеријата
Пакет:
Индивидуални браун неутрален кутија
гаранција:
1 Година Гаранција

Најдобрите понуди во категоријата