KingSener Кореја Мобилен Нови A42N1403 Лаптоп со Батерија за ASUS РОГ G751JY G751JM G751JT GFX71JY GFX71JT A42N1403 A42LM93 4ICR19/66-2

KingSener Кореја Мобилен Нови A42N1403 Лаптоп со Батерија за ASUS РОГ G751JY G751JM G751JT GFX71JY GFX71JT A42N1403 A42LM93 4ICR19/66-2

DEN 2364.00
DEN 2687.04
 

Това е достапна
Износ


Опис :
Капацитет : 88 WH
Напон : 15 V
Батерија Тип : Li-Ion
Мобилен : Направени во Кореја, со висок квалитет гаранција
Боја : Црна
Состојба : Замена на Батеријата ( 100% Сосема Нов, 2 години гаранција!)
Го Замени Дел Број :
A42 N1403 A42 LM93 4 ICR19/66-2
Компатибилен Лаптоп Модел :
За ASUS РОГ G751 JY G751 JM G751 JT GFX71 JY GFX71 JT
Слики :
Превозот Информации :
1.Објектите ќе бидат испратени во рок од 7 дена по извршено плаќање и потврдено од страна на Aliexpress Систем.
2.Ние обезбедуваме бесплатен превозот од Регистрирани Сингапур Пост/Хонг Конг Пост/Кина Пост или од страна на Четири Посебни Воздух Mail Линија. Тоа нормално се зема 15-45 работни дена да пристигнат . Но, времето за испорака зависи од времето ,празник, топла сезона, локалните пост услуга и царинење фактори. Добредојдовте да контактирате со нас преку е-маил од страна на порака ако не го добиете вашиот објект за долго време. Ве молиме контактирајте со нас преку е-маил или преку порака, ако се бара да брод од преку Експрес испорака методи, како што се ТНТ /UPS /ФЕДЕКС /EMS,
3.Ве молиме бидете сигурни дека за да се обезбеди целосна и право адреса вклучувајќи целосно име и презиме и телефонски број , така што во поштата може да доставени пакет да ви ефикасно и успешно.
4. Ние не сме одговорни за купувачот увоз на царинските давачки и даноци поврзани со. Нарачки ќе бидат испратени како подарок или како примерок.
Плаќање :
Ние onlyaccept плаќање номиниран од страна Aliexpress ( Зачувам, T/T, western union, кредитна картичка и сл.)
Ако имате било какви плаќање проблем за вашата нарачка, ве молиме погледнете на овој линк :
http : //help.aliexpress.com/payment_faq.html
Врати/Политика За Наплата :
1.Сите предмети се 100% внимателно се проверуваат и тестираат од страна на нашите контрола на квалитетот на одделот пред испраќање, така што тие треба да бидат квалификувани во добра состојба.Кога купувачот бара враќање без оглед на причините,тоа мора да биде проследено со Враќање Стока за ставање во Промет (RMA) Број.Купувачот мора да контактирате со нас преку е-маил или преку порака, пред да се вратат. Предмети вратени без RMA# ќе го одложи процесот на наплата или да се игнорираат.
2.Регистрирани Пост Воздух Пошта ќе ги преземе повеќе од 90 работни дена за некои Out-of-the-начин држави или области,купувачот може да не контактирате преку е-мејл или порака за продолжување на времето за испорака,но не може да се;т бараат целосна наплата во рок од 90 работни денови кога објектот се уште на патот до твојата адреса.
3.Ние обезбедуваме 12 месеци гаранција за сите наши производи .На враќање превозот товарни мора да бидат платени од страна на купувачи ако вашиот предмети треба да се испрати назад на поправка, за наплата или замена.Ве молиме да користите Локални Регистрирани Пост Воздух Mail за да се вратите на објектот. Ве молиме не користете го UPS-от, DHL ,FEDEX и други изразат испорака методи што ќе предизвика увоз даночни побара од Кина Обичај.
Повратни информации :
1.Ние навистина го цениме вашата позитивни повратни информации или пет ѕвезди повратни информации ако ви се задоволни со нашите производи ,а во меѓувреме нашиот систем, исто така, ќе остават позитивен фидбек за вас автоматски.
2.Ве молиме контактирајте со нас преку е-маил веднаш, ако вашиот објект има било каков проблем, кога ќе ја добијат. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне да го реши проблемот. Ве молиме не го отворите спор или остави негативни повратни информации пред да комуницира со нас.

Повеќе информации

Бренд Име:
KingSener
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
A42N1403
Капацитетот На Батеријата:
>5001 MAh
Компатибилен Бренд:
ASUS
Батеријата Напон:
15v
Тип:
Li-Ion
боја:
Црна
мобилен:
Направени во Кореја, со висок квалитет
Состојба:
Бренд Нови
Место на Потекло:
Кина
Гаранција:
2 година
Капацитетот На Батеријата:
88Wh
is_customized:
Yes
Производи Статус:
Акции

Најдобрите понуди во категоријата