Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Sunlong 3.5 инчен Paring нож Јапонски челик VG10 core Дамаск челик овошје нож Шема челик пилинг остар нож кујна алатка

Sunlong 3.5 инчен Paring нож Јапонски челик VG10 core Дамаск челик овошје нож Шема челик пилинг остар нож кујна алатка

DEN 2400.00
DEN 4799.04
 

Това е достапна
Износ


Sunlong 3.5 инчен Paring нож Јапонски челик VG10 core Дамаск челик овошје нож Шема челик пилинг остар нож кујна алатка
Име : 3.5 инчен Дамаск Paring нож Материјал : multilayer Дамаск челик супер материјал увезени од Јапонија Параметри : должина : 205 mm должина на ножот : 90 mm сечилото дебелина : 2,5 mm сечилото ширина : 20 мм нето тежина : 95 g Рачка : Siam ружино дрво дрвена рачка, оптичка леќа обработка. Користите за долго време не да ги искривуваат, не се избледени, не се намалила, невкусна заштита на животната средина . Цврстина : 60±1 HRC Карактеристики : остар и издржливи; Супер анти - ' рѓа; Светлина енергија Материјал и занает : multilayer Дамаск челик увезени од Јапонија оптичка леќа обработка на фалсификување на процесот, чекан stria фалсификување. Острината на ниво на : на ниво на сечење сила : 6.0-8.0 N меѓународните стандарди За 15 степени рака отворање нож, од страна на искусен мајстор занаетчии рака за да се обезбеди непречено и деликатна раб.Двојно остро начин со кој се доведува во Траење остар нож, погодна за двете левата и десната страна на корисниците Цврстина : 58-60 HRC Околу 15 степени за да го отворите работ, двострано нож , повеќе остар, погоден за левата и десната страна се користи Siam ружино дрво дрвена рачка огледало светлина третман користите за долго време не да ги искривуваат,не се избледени,не се намалила, невкусна заштита на животната средина. Боја на рачка е природно дрво боја, постојат разлики Исклучителна шема 67 слој Дамаск челик и челик VG10 јадро,на фалсификување на процесот, на оптичка леќа обработка Огледало сечилото полирање , рефлексивни, се должи на влијанието врз животната средина, нож беше темно, под нормална светлина беше сребрена бела Нож назад дебелина од 2,5 mm, умерена дебелина, се чувствуваат светлина, лесно да ги намали сите видови на месо, зеленчук
A. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се купувачот 's одговорност. Б. ве Молиме проверете со вашиот земјата 's царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање за купување. C. наредби обработени навремено плаќање по верификација. D. Ние само брод да се потврди цел адреса, вашата цел адресата Мора да Одговараат на вашите примачот адреса. Д. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно ја вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.Sunlong Претпријатија Ограничена е специјализирана за проектирање и производство на нож производи ,ние секогаш да продолжат со супер квалитет на производи во поглед на материјали,функции и настапи,наградува нашите клиенти. За повеќе информации, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Веб : www.yousunlong.com Ние би сакале да обезбедуваат различни видови на ножеви на најдобар квалитет со разумни цени и точни испорака, и ние гарантираме дека секој напор ќе бидат направени за fullcustomers' задоволство.Нашите главни производи вклучуваат : Paring ножеви Леб Ножеви Filleting Ножеви Готвач Ножеви Пилинг Ножеви Режење Ножеви Кујнски Ножеви Клиенти се добредојдени да ги купуваат нашите стандардни производи, или да ни ги испратите вашите Барања, ОЕМ. Ќе бидете импресионирани од страна на нашиот квалитет и конкурентна цена. Ве молиме контактирајте со нас сега.

Повеќе информации

Кујнски Нож Големина:
Paring Ножеви
Тип:
Ножеви
Бренд Име:
YOUSUNLONG
Нож Тип:
Paring Ножеви
сертификација:
CIQ,ФДУ,LFGB
Број На Модел На:
SL-DK1041R
Функција:
Еко-Пријателски
Материјал:
Дамаск Челик

Најдобрите понуди во категоријата