DWE CC RF 5 компјутери/многу 125khz em wiegand 26 rfid читач за контрола на пристап на системот

DWE CC RF 5 компјутери/многу 125khz em wiegand 26 rfid читач за контрола на пристап на системот

DEN 2052.00
DEN 2160.00
 

Това е достапна
Износ

5 компјутери/многу 125khz em wiegand 26 rfid читач за контрола на пристап на системот
Спецификација
D102 A 5 до 10 cm краток домет 125 KHz читателот со wiegand 26 протокол
Читач На Картички Спецификација
Wiegand 26bits Стандарден Формат на Податоци Излез
Помалку од 0.2 вториот Одговор Брзина
5-10cm Близина Опсег
Амбиентална Температура : -25º C до 75º C
Амбиентниот Влажност : 10%-90%
Вграден-Антена за
Вграден LED (Двоен LED Боја)
Вграден-во Гласен Звучник (Ѕвончето)
DC 9 V-16 V Работен Напон. Стандард 12 V, 70m A Работат на струјата
100 Метри Комуникација На Далечина
Податоци Во Реално Време Трансфер
Со Вода-Доказ Функција
Аудиовизуелни индикација : Кога регистрирани картичка е претставен на читателот, повторно
LED трепка зелено и се огласува звучен сигнал.
Големина на : 80*86*18(mm)
Пакет : 100pcs по картон.
Картон Големина : 43.5*56*23(cm)
Користејќи + тип завртка возачот да се олабави завртка меѓу панел и матичната плоча. И тогаш вградување на матичната плоча на страна ѕид со пластични приклучок и завртки.
Жица Врска
Црвено DC 12 V
Црна GND
Зелена D0
Бела Д1
Сина LED
Жолта BEEP
Зелена LED
Жолта Алармот
Пакување листа
5* wiegand 26 rfid читач
5* Outter кутија
Известување
1. Потврдете електричен напон (DC12 V) и се разликува позитивни анодна и катод на напојување;
2. Кога надворешна Сила се користи, бидете сигурни споделување на моќта со Контролер Кутија или користење на истите GND;
3. Кога растојанието помеѓу читач на картички и контролор е повеќе од 50 метри, ве молиме користете Моќ Линија со најмалку 1,5 квадратни cm Кол, или со користење на неколку паралелна Мрежа на жици.
Примена
Сертификација
Wiegand 26 rfid читач Фотографии
Жица Дијаграм ( за вашиот референца само , не вклучувајќи притисни копче , контролер и други читателот, ако ви треба нешто , ве молиме контактирајте со продажба)
Плаќање политика :
1.Плаќање начин : Зачувам.
2.Ве молиме да плаќаат пари во рок од 3 дена по аукцијата заврши.
3.Ние не сме одговорни за царинските давачки и даноци поврзани со.
4.24 часа техничар за поддршка и онлајн услуга,Внимателно го следи cargos додека не пристигна.
За превозот :
1.Нашите превозот цената вклучува трошоците на превозот, ракување, пакување и сродни трошоци за работна сила.
2.Сите објектот ќе биде испорачуван Кина Воздухопловната пост рок од 5 работни дена, Тоа трае околу 8-19 работни денови (CA, АУ, велика БРИТАНИЈА, ЕУ). друга земја 15-35 работни денови.
3.Сите предмети ќе бидат испратени да се купи адреса во ред.ако треба да брод на друга адреса,ве молиме контактирајте со нас.
4.Ние не сме одговорни за погрешни или undeliverable адреса. Ние го задржуваме правото да ја полните превозот надомест повторно за вратени предмети поради погрешна адреса.
Политика на враќање :
1.Нашата цел е обезбедување на нашите клиенти 100% задоволство.
2.7 дена гаранција за враќање на парите и полни една година Ограничена Гаранција од датумот на оригиналната набавка на телефонот.
3.Ние го прифаќаме враќа неискористени / неизпробван состојба со оригинално пакување. Купувачот има одговорност да го испрати назад со снимени испорака со свој трошок.
4.За повеќе прашања,ве молиме контактирајте со нас.
Повратни информации :
1.Ако не сте задоволни со нашата служба, ве молиме да ни остават позитивен фидбек со 5 бодови.
2.Ние секогаш сме подготвени да се биде во допир за да одговори на сите прашања или само да се види дека сите се одвива непречено. Ве молиме контактирајте со нас за да го решат проблемот пред да замине негативни повратни информации.

Повеќе информации

Број На Модел На:
D102A-26
Бренд Име:
DWE CC RF
Фреквенција:
125 KHz
Излезен формат :
wiegand 26
Читање опсег :
3-10cm
Датум На Пренос На Далечина:
100 метри
боја:
Темно Сива Боја
Димензии:
80*86*18(mm)
Напон:
12V
Wateproof го оценувате:
IP65
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата