Автоматски Скенер OBD2 ELM327 V1.5 со PIC18F25K80 чип Дијагностички-алатка Мини ELM327 V1.5 Bluetooth 3.0 за Android Код Читач

Автоматски Скенер OBD2 ELM327 V1.5 со PIC18F25K80 чип Дијагностички-алатка Мини ELM327 V1.5 Bluetooth 3.0 за Android Код Читач

DEN 334.56
 

Това е достапна
Износ


Дијагностички Алатка за Скенирање Код Читач Хардвер Мини ELM 327 V1.5 Поддржуваат Целосната Протокол Мини ELM327 Bluetooth OBD-II OBD2 Скенер
Ве молиме да Обрнете Внимание За Превозот : Изберете превозот од "4 PX Сингапур Пост НП Про" "SF Економски Воздух Mail" , Нема песна информации (не Може да се Следи) по despatch од Кина. Untrackable ,Купувачот заштита 60days(Бразил 90days),ве молиме пациентот чекање . Ве молиме не го отвори спорот ,ако у треба заштитна време,ние ќе extened за у. Или можете да платите дополнителни пари за да изберете детали песна информации. Продавница Коментар&Купувачот Совети : ве Молиме во близина на анти-вирус програмер кога инсталирате софтвер,Инаку exe/zip/rar датотека ќе биде нападнат&delete.Ве молиме да земете лесно,софтвер се безбедни за да ја вашиот компјутер. За поддршка автомобил модел,ние не може да ветување овој производ може да ги поддржи сите автомобил,ако тоа не се поддржи вашиот автомобил,ние не може да наплата за вас,ако не се согласувате тоа,ве молиме не поставувајте цел,ви благодарам. За вашата нарачка, ако имате било каков проблем ,ве молиме слободно контактирајте со нас, прво,ние ќе се обидеме најдобро да се реши за вас .НЕ Остави Негативни повратни информации ,тоа не може да биде ревидирана откако ќе sumbit!
Краток вовед :
ELM327 е најновата PC-базирани скенирање алатка. Тоа ги поддржува речиси сите OBD-II протоколи и е испратен со голем број на компатибилни програми.
Процесорот е ELM327. Излез протокол (поврзување на лаптоп) е RS232.
Процесор : ELM327
ПС : Ако вртежен момент може да го прочитате адаптер,но адаптер не може да се поврзе на ECU на автомобил,да ја докаже адаптер работат добро,но тоа не поддржуваат вашиот автомобил,ние не може да наплата до вас за овој случај, како на сликата :
Она што е различно фирмверот V2.1 и фирмверот V1.5
Забелешка Јас :
Овој тип користи најевтиниот elm327 програмата, поддршката за сите OBDII протоколи и целосно истите функции со оние скапи еден.
Ние и ветуваме на најниска потрошувачка на енергија и најниска цена меѓу сите видови на elm327 серија во светскиот пазар.
Како да се провери ELM327 верзијата на фирмверот :
Софтверот :
Опис :
Овој производ е со PIC18 F25 K80 Чип .
*Овој производ не вклучува CD.
*Ова НЕ МОЖЕ да се поддршка за Дизел или Камиони.И не можете да го користите на овие автомобили кои не се 16pin адаптер.
*Најновата верзија на софтвер поддржува повеќето од OBD-II протоколи.
*Ве молиме да го користите Android Систем V4.Од 0 до V4.4 верзија.Повеќе систем ќе дојде наскоро.
На оваа високо-квалитетни скенирање алатка може да ги поддржи телефони базирани на Андроид, систем Symbian и Windows XP и WIN7 32bite компјутери да тест
OBD2 во согласност возила. Тоа е исклучителна и лесен за употреба.
Карактеристики :
Ново развиен високо-квалитетна безжична скенирање алатка, поддршка на сите OBD2 протоколи.
Работи со сите OBD2 во согласност возила.
Им се овозможи да ги прочитате дијагностички проблеми кодови.
Мали bluetooth интерфејс со 16 pin штекер.
Поддршка на различни видови на уреди за да ја користите оваа алатка за скенирање :
Андроид системот телефони(хардвер V4.1-4.3), систем Symbian телефони,
Windows XP и WIN7 32bite компјутери.
Функции :
Прочитајте дијагностички проблеми кодови, и генерички и производителот специфична, и прикажување на нивните значење (над 3000 генерички код дефиниции
во базата на податоци).
Прикажете тековната сензор податоци, вклучувајќи :
1.Моторот ВРТЕЖИ во минута
2.Пресметува Оптоварување Вредност
3.

Повеќе информации

Бренд Име:
CREACLE
Хардвер Верзија:
В1.5
Верзија На Софтвер:
Нови
Јазик:
Чешки,Англиски,Германски,Грчки,Норвешки,Полски,Шпански
Ажурирање На Софтвер:
Yes
Специјални Функции:
Bluetooth
Тип На Објект:
Код Читатели & Алатки За Скенирање
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
боја:
Сина
Хардвер Верзија:
В1.5
Име На Модел:
супер мини elm327
Објектот Ширина:
3.5 cm
Објектот Висина:
2.5 cm
Специјални Функции:
Код Читач
Објектот Должина:
4.8 cm
Објектот Тежина:
2.3 g

Најдобрите понуди во категоријата