2 ПАРЧИЊА HD TVI 1080P 1/2.8 Метална Купола Камера 2MP Varifocal 2.8-12mm Леќа OSD Мени

2 ПАРЧИЊА HD TVI 1080P 1/2.8 Метална Купола Камера 2MP Varifocal 2.8-12mm Леќа OSD Мени

DEN 6260.16
 

Това е достапна
Износ


Карактеристики :
1. 1/2.8" 2.0 Мегапикселна CMOS Сензор
2. 25/30fps 1080 P, HD TVI Видео Стандард
3. Голема брзина, долга далечина во реално време на пренос
4. Ден/Ноќ(МЦП), AWB, AGC, BLC
5. OSD Мени Кабли
6. Метал Случај
Спецификации :
Камерата Решенија FH8531 + IMX SONY322 Image Sensor 1/2.8" 2.0 Мега Пиксели CMOS Резолуција 1920(H) X 1080(V) Скенирање на владата Прогресивно скенирање Рамка го Оценувате ПАЛ : 25fps 1080 P
NTSC : 30fps 1080 P Електронски Shutter ПАЛ : 1/50-тите~1/100,000 s
NTSC : 1/60-тите~1/100,000 s Минимум Осветлување 0.01 Лукс Ф1.2, (0 Lux IR за) OSD Да Day&Night Mode IR-НАМАЛУВАЊЕ на Синхронизација Внатрешни Леќа Леќа 2.8-12mm Општи DNR 3 D IR Led диоди 5 x 42 МО МО Растојание 25 M IR бранова должина 850nm Видео Стандард HD TVI Видео излез BNC Порта
Напојување
DC 12 V Потрошувачка на Енергија 450m A
Заштита Одделение
IP66
Температурата и Влажноста на воздухот
-10°C~+50°C, влажност е помалку од 90% (без кондензација) Големина 120*120*86mm Тежина 1kg
Објектот Вклучува :
1 x HD TVI 1080 P 2.0 ПРАТЕНИК Безбедност Купола Камера (не содржат напојување)

Повеќе информации

Сензор Големина:
1/2.8
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
is_customized:
Yes
Технологија:
Инфраред
Бренд Име:
EFOSE
Напојување(V):
12v
Сензор:
CMOS
Специјални Функции:
Вандалот-доказ
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7
Тип:
TVI Камера
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Стил:
Куполата На Камерата
Број На Модел На:
EP-ATB10A2
Леќа (mm):
2.8-12mm

Најдобрите понуди во категоријата