Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Отворено IR Куршум 720P/960P/1080P IP Камера домашно Видео Надзор Безбедносна Камера Onvif Ноќ Визија P2P IP Камера XMEYE

Отворено IR Куршум 720P/960P/1080P IP Камера домашно Видео Надзор Безбедносна Камера Onvif Ноќ Визија P2P IP Камера XMEYE

DEN 1032.00
DEN 1274.40
 

Това е достапна
Износ


Објектот Препорачуваме :
1. Нашите IP Камера не се вклучуваат Адаптер и RJ45 Кабел, Ние може да се препорача Висок квалитет на Моќ и RJ45 Кабел за вас :
2. Ние ви препорачуваме да се користи професионална видео надзор NVR Со IP Камера работат заедно. Обично, Повеќе од 90% од купувачите сака следниве Мрежа Видео Рекордер.
3. Препорачувам Висока Цел, Висока Оценка ,Добра Цена на производот да ви е наша одговорност, ако ви се допаѓа овие, ве Молиме да ги додадете во вашата шопинг листа :
Onvif Мини 720 P 960 P 1080 P IP Камера Отворено Водоотпорен HD Мрежа Куршум Камера Ден Ноќ Надзор XMEYE Облак P2 P Топла
Модел : SAE60-NX4 C1001 A=720 P IP Камера
Модел : SAE60-NX3 CE1301 A=960 P IP Камера
Модел : SAE60-NX3 CV2001 A=1080 P IP Камера
Модел : SAE60-NX4 C1001 A-E=720 P РОЕ IP Камера=720 P IP Камера Може да Се РОЕ Напојува
Модел : SAE60-NX3 C2001 A-E= 1080 P РОЕ IP Камера=1080 P IP Камера Може да се РОЕ Напојува
Модел : SAE60-NX4 C1001 A-A= 720 P Надворешен Аудио=720 P IP Камера Аудио Влез Со Надворешни Пикап Микрофон Модел : SAE60-NX3 CV2001 A-A=1080 P Надворешен Аудио=1080 P IP Камера Аудио Влез Со Надворешни Пикап Микрофон
1. 1280*720 P, 1280*960 P, 1920*1080 резолуција 25fps реално време
2. Користење на XM CMS клиентот, Поддржува P2 P далечински управувач, не треба да се отвори рутер пристаништа, без порта мапирање, Лесен далечински пристап.
3. Поддршка IE, Firefox, Google пребарувачот
4. Поддршка Поддржува мобилен телефон далечински пристап лесно, КАКО што се Епл, Андроид, Победи, Symbian, Blackberry.
5. 4pcs Низа Led диоди Со 20 милиони IR Растојание
6. Вграден IR-НАМАЛУВАЊЕ на Филтер
7.Day & Night Vision
8. Водоотпорен/ Водоотпорна
9. Висок Квалитет На Метална Школка
10. Стандарден објектив : 2.0 ПРАТЕНИК 6mm Леќа, ако треба други леќа, ве молиме оставете порака за нас во вашата нарачка.
Спецификација на IP Камера :
ТВ Системот PAL/NTSC
Ефективни Пиксели 1280(H)*720 P(V)/ 1280(H)*960(V) 1920(H) x1080(V)
Мин. Осветлување Боја : 0.6 Лукс @(F1.2,AGC НА),0 ЛУКС со IR-Црно/бело : 0.08 Лукс @ (F1.2,AGC НА),0 ЛУКС со IR
Ден/Ноќ МЦП
Инфраред LED 4pcs Тајван Epistar Низа LED диоди
IR Растојание 15-20 Метри
Инфрацрвениот Спектар 850nm
Леќа
Фокусна Должина (Стандардно : 3.6 mm)6mm/8мм Факултативна
Компресија
Видео компресија H. 264 Главниот Профил/JPEG фаќање
Видео Залак го Оценувате 100 Kbps~8 Mbps
Слика
Максимална Резолуција 1920(H) x 1080(V)
Рамка го Оценувате PAL50 Hz : 25fps (1920*1080); NTSC60 Hz : 30fps (1920*1080);
Прилагодувања на слика Сатурација, Светлината, Контрастот прилагодливи преку Клиент софтвер или на веб сервер
Мрежа Функција
Складирање Мрежа за складирање
Intelliget Аларм Движење откривање, видео загуба ,мрежа исклучувањето, IP адреса конфликт, складирање полна, складирање грешка
Протоколот TCP/IP,HTTP,DHCP,DNS,DDNS, PPPo E, SMTP,NTP (HTTPS,SIP ,802.1 x,IPv6 опционално)
Основниот Анти-треперење, dual поток, чукање на срцето, заштита со лозинка
Интерфејс
Комуникациски Интерфејс 1 RJ45 10 M/100 авто-адаптивни Ethernet интерфејс
Видео излез 1 Vp-p Композитен Излез(75Ω/BNC)
Општи
Оперативен состојба -10~60, влажност 90% помалку (не-кондензирање)
Напојување DC12 V+-10%
Тековната
Заштита Спектар IP66
Димензии 195*105*98 мм
Нето Тежина 450g/еез
Answer : ___________________________ Note : Оваа IP Camera Стандардна 3.6 ММ Леќа, Ако треба други Леќа, ве Молиме оставете порака за да нè на вашата нарачка страница.
Пакување Листа :
1* 720 P/960 P/1080 P Отворено Куршум Камера
1* CD Софтвер
720 P-1080 P IP Камера Вграден IR-НАМАЛУВАЊЕ на Филтер, Што Е IR-Намалување на Филтер?
1.Камерата има вграден механички IR-намалување на филтер поставени пред сликата сензор да ги филтрираат инфрацрвена светлина во текот на денот, за производство на подобро репродукција на боите.

Повеќе информации

Сензор Големина:
1080P IPC, 720P IPC, 960P IPC, 720P Надворешен Аудио, 1080P Надворешен Аудио, 720P РОЕ IPC, 1080P РОЕ IPC
Фокус:
2.8 mm, 3.6 мм, 6mm, 8mm
Алармот Акција:
FTP Фото
Технологија:
Инфраред
Сензор:
CMOS
Леќа (mm):
6mm
Складирање:
Никој
Минимална Осветлување(Лукс):
0LUX(IR ЗА)
Агол На Гледање (Степен):
140°
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows 98
is_customized:
Yes
Димензии (L x W x D)(mm):
195*105*98 мм
Напојување:
Со РОЕ
Поддржани Мобилни Системи:
Android,iOS
Видео Формат На Компресија:
H. 264
IR Растојание(м):
15-25M
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
боја:
Бела
Ѕидот Заградата:
Таванот
Тип:
ip камера
Сензор Бренд:
SONY
Инсталација:
Таванот
Бренд Име:
smar
Напојување(V):
dc12v 1а
Број На Модел На:
ip камера
Конективност:
IP/Жичана Мрежа
Стил:
Куршум Камера
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот
Потрошувачка На Енергија(W):
380A
Аудио Излез:
Не Аудио Излез
Резолуција:
720P/960P/1080P
Рамка го оценувате:
2.0 Мега пиксели 25fps (реално време)
Сигнал Систем:
ПАЛ& NTSC Факултативна
Слика Излез:
1280*720P/1280*960P/1920*1080P
Систем За Компатибилност:
onvif 2.0
Леќа:
Стандардно 3.6 мм Леќа(6mm/8мм Леќа Опционално)
Водоотпорен:
Водоотпорна Внатрешна/Надворешна или Ноќ визија
Day& Night:
IR -НАМАЛУВАЊЕ на филтер со автоматско префрлување
Интернет гледање:
Поддршка IE, Firefox, Google пребарувачот
Домување Материјал:
Метал, Водоотпорен IP66

Најдобрите понуди во категоријата