Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Мини тапан кафе грав roaster

Мини тапан кафе грав roaster

DEN 3600.00
 

Това е достапна
Износ


Мини тапан кафе грав roaster
Опис :
Модел
ZF-90
Материјал
нерѓосувачки челик
Капацитет
600g
Напон
110 V/220 V
Моќност
14 W
Бруто Тежина
2600g
Машина Висина
20cm
Машина Должина
38cm
Тапан Дијаметар
14cm
Тапан Должина
21cm
Mesh Отворот
4.5 cm
1. Оваа машина се користи електричен шпорет, јаглен, или стариот шпорет на гас за греење;
2. Моторни брзина е 25rpm за да се обезбеди униформност на печење;
3. Нерѓосувачки челик тапан, мрежа на дистрибуција, директно се забележани во assaying на финост на печен грав;
4. Исто така се користи за кикирики, кашу ореви и костени на одлуки.
Инструкции За Инсталација
A. Инсталирате мотор
1. Заградата завртка дупка на дното од гром завртка мотор, да обрнат внимание на вратилото на моторот центар висина
во согласност со поддршка на другиот крај на лого центар.
Б. Инсталирате тапан
1. Тапан дебели вратило крајот на моторни вратило крајот вметнете и ги заостри задржување на гром;
2. Ролери имајќи крајот во имајќи седиште;
3. Поглед на инсталацијата по завршувањето на печење машина го прави вратилото на моторот центар за
ролери и имајќи во една линија;
4. Заклучување орев на моторни поврзани со заградата.
Ако сакате да избор 110 V,ве молиме оставете порака,ако не,ние ќе ви ја испратиме машина со 220 V
Почитувани. Според состојбата на стоката(како што тоа има мотор, батерии во машина, спакувани во дрвени случај,...), ние можеби се избере различен начин на испорака, како што е подолу : Ако сакате да изберете да се изразат испорака,Можете да изберете најевтин начин да се плати изразат такса еден од нив (DHL,Fedex,UPS-от,ТНТ,EMS) ,Ние можеби и изберете друг начин на испорака еден од нив (DHL,Fedex,UPS-от,ТНТ,ЕМС) . ако изберете пост воздух mail или руски Воздух, ние можеби и изберете друг начин на испорака еден од нив( Кина Пост Регистрирани Воздух Mail,Хонгконг Пост Воздух Mail,Шведска Пост, Сингапур Пост,Швајцарската Пост) (Можеби тоа не е исто како и вие ќе го изберете, но времето за испорака е сличноста, ако го поставите цел, тоа е кажано, вие се согласувате со горе опис) царинење такса и данок треба купувачи мечка (во земјата на дестинација). Вие не треба да плаќаат каков било товар разлика.ве молиме не'worry.ве молиме да знаат тоа.
Знак за известување :
1.Ја прими стоката, ве молиме проверете на "лице в лице"
2.Ако стоката се оштетени, ве молиме тврдат дека со Курирска компанија
3.Ние ќе ви помогнат да се заврши цел и да даде соодветни мерки за компензација на
4.Откако машина биде потпишан тој рече дека не било каков проблем со стока Pls Внимание на : 1)потрошувачите имаат време услов внимание , ако изборот Пост Воздух Mail или Пост Воздух Парцела за транспорт вашата стока,транспорт време е флексибилно и обично треба 20-60 дена за да стигнат до вашата адреса. 2).ако постојат некои проблеми со стоки и транспорт. Ве молиме контактирајте со нас веднаш, а не директно Поднесена спор, ние ќе ви помогнеме да ги решите. 3) Ако ви се допаѓа нашите производи ,ве Молиме да ја потврдите нарачката онлајн и да им даде добра на повратни информации до нас,откако ќе го добиете на стоки. Ви благодариме за вашата поддршка!

Повеќе информации

сертификација:
RoHS,UR,EMC,CE,EMF,САШО,АДС,CB,LFGB
Напон (V):
220v
Домување Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Број На Модел На:
кафе печење машина
Моќност (W):
14w
Име:
кафе roaster машина
Напон:
110v/220v
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Капацитет:
600g
Бруто тежина:
2600g

Најдобрите понуди во категоријата