Ружино дрво резба annatto занаетите кружни база на вистинско дрво на Буда камен вазни, дело улогата ofing е вкуси мебел

Ружино дрво резба annatto занаетите кружни база на вистинско дрво на Буда камен вазни, дело улогата ofing е вкуси мебел

DEN 7706.00
DEN 8112.00
 

Това е достапна
Износ


започнете Цена : $196.00 Цена : $207.00 Цена : $238.00 Цена : $106.00 Цена : $60.00 Цена : $320.00
крајот
Киселина гранка имено "Сонце Zhi", исто така наречен "махагони", исто така познат како "пурпурна ју";Heartwood на материјал, боја : heartwood розова да црвена, долго време место, може да се удави во водата;Постепено се трансформира во пурпурна боја, сјај е темна, материјал истрајност, фина текстура.Црвено дрво ружино дрво по сандаловина црвено сандаловина, подобро од пилешко крилја, поминуваат круша, annatto мебел во кинг династијата, е главната суровина.
Киселина гранки се големи тропски зимзелени дрва, производство на површина главно вклучуваат Индија, југоисточна Азија земји како Виетнам, Тајланд, Лаос и Бурма, ружино дрво боја темно црвена и светло црвени, два вида, и често во длабоко црвена боја со темно кафеава боја или црна ленти, текстура јасна и богата промена, имаат "масти" киселина за добар квалитет. Киселина гранка полиран лак акт улогата ofing, мебел восок, рамна и мазна, сјајна и издржливи, им даде на лице вид на стабилна имплицитни убавина.Киселина гранка нарекува "махагони", северна jiangsu и жеџијанг област наречена "стариот махагони", guangdong област речиси сите повик "киселина гранка".Во концепт на модерна, тоа е точно annatto мебел.
Redwood база
Информација за производот :
Опис : махагони база
Спецификација : см
Димензии : дијаметар од 15 висок пет
мали Единица :
Пакување : спакувани во транспортот
Состојка : црвена киселина гранка (стар annatto)
Во парчиња купувачот мора да :
1, боја разлика
Боја отсекогаш бил тежок проблем на мрежата за трговија, камера, светлина, форми слика прикаже различни причини и материјал на исклучување боја, ние им обезбедуваме на производ слики беа направени од страна на сопственикот со Canon SLR во обична светлина, боја разлика е релативно мала, но бојата разликата е неизбежен проблем засекогаш, се надевам купувачи се разбере ах.
2, транспорт штета
Оваа продавница има исклучително безбеден транспорт пакување мерки, може да се гаранција повеќе од 99% од транспорт безбедност, но Кина експрес испорака е се ' е можно, ве молиме пријавете се за тоа пред, распакување проверка на интегритетот на стоки, доколку има било каква штета, ве молиме бидете сигурни да се врати на виза, и се јавите на сопственикот, можам да во најкус можен рок за корисниците да се направи на задоволителен одговор;Ако се регистрирате за тоа (вклучувајќи ги довери другите да знак за), претставува признавање на интегритетот на вашите производи
3, квалитетот
На shopkeeper да се чувствуваат сите на квалитетот на стоките е многу добра, и ние, исто така, е држејќи се за да задоволни плаќање политика, како што купувачи не се задоволни со стока за квалитет, може да биде безусловно во рок од 7 дена за враќање на парите или замена, и назад на товар ќе му се на товар на сопственикот на сите луѓе!
Колеги, нашата продавница продава занаети се направени со рака, па на перформансите на секој детали за производот може да имаат насмевка, не е совршен за да се беспрекорен, се надевам купувачи да се разбере

Повеќе информации

Број На Модел На:
Мини табелата
Завршува Материјал:
Дрвени
Завршува Техника:
Рачно изработени
Се Собраа:
no
Место на Потекло:
произведено во Кина
Стил:
кинески стил
Со Ролки:
no
Со Складирање:
no
Е Прилагодена:
no
Е Повече:
no
Материјал:
Дрвени
Дрво Стил:
Цврсто Дрво
Изглед:
Античкиот
Укината:
No
Тип:
Дневна Соба Мебел
Специфични Употреба:
Кафе Маса
Општа Употреба:
Дома Мебел

Најдобрите понуди во категоријата