Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Tangda sendust FeSiAl toroidal јадра inductor CS467125 46.7*24.1*18.0 мм uo:125 AL:281 ликвидација филтер

Tangda sendust FeSiAl toroidal јадра inductor CS467125 46.7*24.1*18.0 мм uo:125 AL:281 ликвидација филтер

DEN 1051.20
 

Това е достапна
Износ


Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic. железото не може да се адсорпција.
Име на производ : Sendust Јадра дијаметар (OD)* (ID)*(H) : 46.7*24.1*18.0 мм Овој производ се користи,Не се нови,Функција е нормално.
Знаете
One : ве Молиме опишете според големина на страница да се купи, според големината на магнет за продажба, единица mm (милиметри), магнетни позитивни и негативни отстапувања, не купи замисли!
Две : Слики се 100% во вид на снимање, како резултат на надворешната светлина и камера фокусна должина фактор, физички и слика може да биде различна, или појавата на боја како производ серии се појави малку различни, е нормален феномен не влијае на користењето, сликата само за референца , ве молиме да преовладуваат во вид.
Три : Прстен е кревка, бидете сигурни да проверите дали кога на курир површината магнетни непроменети, а потоа пријавете се, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.
Четири : Искреност е продавачот на традиционалното разбирање на добродетелта на купувачот. Било какви проблеми може да се преговара со било какви проблеми може да се решат. Купените производи се имате било какви проблеми, прво време да контактирате со нас, ние ќе ви помогнат да се реши прв пат.
Sendust апликација
1. ПРЕСТАПНА chokes за големи сегашниот
2. Реактор за електрични возила/клима
3. Моќ inductor за горивни ќелии возила
4. Во согласност бучава филтри.
5. ЕМИ филтри
6. Зголемете inductors
7. Префрлување регулаторот inductors
Sendust предности
1. Висок сатурација магнетни помине густина, па тоа може да биде во поголем magnetization исклучување не е лесно да се заситени
2. Има висока пропустливост
3. Магнетни може да има добра стабилност, ниска температура на корозија, висока струја, ниско ниво на бучава)

Повеќе информации

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
Tangda

Најдобрите понуди во категоријата