Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Бесплатен Превозот x20pcs 1.25*7mm FDX-Б импланти microchip Животинско Шприц+1pc на Животните ID Скенер со ICAR Сертификат ISO11784/85

Бесплатен Превозот x20pcs 1.25*7mm FDX-Б импланти microchip Животинско Шприц+1pc на Животните ID Скенер со ICAR Сертификат ISO11784/85

DEN 7920.00
 

Това е достапна
Износ


Попуст Комбинација
20pcs 1.25*7mm Животинско Microchip Шприц + 1pc на Животните ID Скенер
FRD027 Животинско Microchip Инјектор 1.25*7 MM
Производ вовед FRD027 е еден вид на шприц кои се наменети исклучиво за животни. Тоа содржи шприц за еднократна употреба, а parylene слој microchip, 6 едно-димензионални бар код опфаќа и sterilized хартиена-пластична амбалажа торбичка. Овој производ ги исполнува сите меѓународни стандарди од животинско идентификација (ISO 11784/ISO 11785). Секој шприц е произведена со помош на врвни Европски чипови со читај/пишувај способност и карактеристики единствена безбедност на податоците. Заедно со Faread Техника читателот серија, FRD027 обезбедува корисни решение во одгледување на животните, колење управување и идентификација на животните. Како ние го усвои 1.25*7mm microchip електронски запис произведени од водечки светски технологија, оваа шприц е светлина, корисна и похумано да се користи
Техничка Спецификација
R/W Стандард
ISO11784/5 FDX-Б или HDX
Фреквенција
134.2 KHz
Големина
Ø1.25*7mm
Анти-судир Стандард
IP67
Период на Важност
10years
Температура На Чување
-20°C до +50°C
Операција Температура
0°C 50°C
Боја
бела
Тежина
6.86 g
Должина
111±2mm
Ширина
50±1mm
Вбризгување На Материјал
полипропилен
Начин На Пакување
шприц
Стерилизација
ЕМ гас, 5 години' гаранција
Бар код век
Содржи шест лепило-налепница, едно-димензионална бар код спојува
Сертификат
Меѓународниот Комитет За Животно Снимање (ICAR)
FRD5600 Животинско Рачни Reader
Производ вовед
Џеб Читателот е помал RFID читач познати денес. И покрај нејзината многу мали димензии опсегот на читање е еднаков или дури и поголеми од другите поголеми модели и поскапи.
Овој производ е главно се користи за добиточна ознака ID microchip. Тоа може да прочитате некоја работа врз основа на ISO 11784 /85 протоколот животни ознаки особено FDX-Б и EMID.
Карактеристики :
1. На помала големина, преносни да се носат
2. Лесно да се работи, USB полнењето
3. LCD индикација, сини LED дисплеј
4. Поддршка ISO11784 / 11785 FDX-Б и EMID
Техничка Спецификација
Бренд
FAREAD
Модел
FRD5600
Фреквенција
134.2 k Hz
Читање Стандард
ISO11784/5 FDX-Б EMID
Читање Од Далечина
≥7cm
Екранот
1.04",128x32pix
Прочитајте индикација
Бип, Сини LED, LCD индикација
Димензии
109*34*14mm
Полнење индикација
Црвени LED во полнење. Зелена LED кога заврши.
Струја на полнење
Тековната Работа
IDL Тековната
Моќ-надолу Тековната
Напојување
4.5 V( литиум батерија)
Плаќање политика :
1. Плаќање начин : Со Aliexpress.
2. Ве молиме да плаќаат пари во рок од 3 дена по аукцијата заврши.
3. Ние не сме одговорни за царинските давачки и даноци поврзани со.
4. 24 часа техничар за поддршка и онлајн услуга,Внимателно го следи cargos додека не пристигна.
За превозот :
1. Нашите превозот цената вклучува трошоците на превозот, ракување, пакување и сродни трошоци за работна сила.
2. Да (САД, CA, АУ, велика БРИТАНИЈА, GER, FR, IL), ние ќе ги искористиме Epacket превозот, таа ги зема околу 7~15 работни дена. Да RU, нормално ние ќе користи руски Воздух превозот, тоа трае околу 10~25 работни дена. За друга земја, ние ќе ги искористиме Воздухопловната пост или Кина пост превозот кој трае околу 15-50 работни денови. Сите предмети ќе биде предаден во рок од 7 работни дена.
3. Сите предмети ќе бидат испратени да се купи адреса во ред.ако треба да брод на друга адреса,ве молиме контактирајте со нас.
4. Ние не сме одговорни за погрешни или undeliverable адреса. Ние го задржуваме правото да ја полните превозот надомест повторно за вратени предмети поради погрешна адреса.

Повеќе информации

моќност:
Пасивни Картичка
Бренд Име:
FAREAD
Признавање На Чекање:
Само За Читање
Прочитајте Опсег:
7cm
Број На Модел На:
FRD5600
Контури:
ISO Картичка
Големина:
109*34*14mm
Чип Вид:
Безконтактни лична Карта
Фреквенција:
134.2 khz

Најдобрите понуди во категоријата