Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Бесплатен Превозот x20pcs 1.25*7mm Имплант Microchip + x1pc за Добиток и животни ID Скенер за куче,мачка ,глувчето желка,arowana,змија итн

Бесплатен Превозот x20pcs 1.25*7mm Имплант Microchip + x1pc за Добиток и животни ID Скенер за куче,мачка ,глувчето желка,arowana,змија итн

DEN 11280.00
 

Това е достапна
Износ


Попуст Комбинација
20pcs 1.25*7mm Животинско Microchip Шприц + 1pc на Животните ID Скенер
FRD027 Животинско Microchip Инјектор 1.25*7 MM
Производ вовед FRD027 е еден вид на шприц кои се наменети исклучиво за животни. Тоа содржи шприц за еднократна употреба, а parylene слој microchip, 6 едно-димензионални бар код опфаќа и sterilized хартиена-пластична амбалажа торбичка Овој производ ги исполнува сите меѓународни стандарди од животинско идентификација (ISO 11784/ISO 11785). Секој шприц е произведена со помош на врвни Европски чипови со читај/пишувај способност и карактеристики единствена безбедност на податоците. Заедно со Faread Техника читателот серија, FRD027 обезбедува корисни решение во одгледување на животните, колење управување и идентификација на животните. Како ние го усвои 1.25*7mm microchip електронски запис произведени од водечки светски технологија, оваа шприц е светлина, корисна и похумано да се користи
Техничка Спецификација
R/W Стандард
ISO11784/5 FDX-Б или HDX
Фреквенција
134.2 KHz
Големина
Ø1.25*7mm
Анти-судир Стандард
IP67
Период на Важност
10years
Температура На Чување
-20°C до +50°C
Операција Температура
0°C 50°C
Боја
бела
Тежина
6.86 g
Должина
111±2mm
Ширина
50±1mm
Вбризгување На Материјал
полипропилен
Начин На Пакување
шприц
Стерилизација
ЕМ гас, 5 години' гаранција
Бар код век
Содржи шест лепило-налепница, едно-димензионална бар код спојува
Сертификат
Меѓународниот Комитет За Животно Снимање (ICAR)
FRD5500 Животинско Рачни Reader
Мулти-протокол рачни читателот за животни, домашни миленици и средства за идентификација
Оваа читателот може да ги прочитате сите FDX-Б тип електронски чипови (во согласност со стандардот ISO11784), FDX НА чипови и HDX чипови, кои се широко користени, наменети за домашни миленици,' идентификација. Производот е лесен за употреба.
ПОДОБРЕНИ ФУНКЦИИ :
1. Повеќе екстензивно читање опсег, надвор од 8cm да го прочитате стакло ознака
2. OLED дисплеј, сончева светлина може да се чита
3. Менито за опции за различни функции, лесна за употреба
4. Батерија со мини USB порт
5. Вграден Bluetooth
КАРАКТЕРИСТИКИ :
1. Може да ги прочитате сите FDX-Б тип електронски чипови (во согласност со стандардот ISO11784), FDX НА чипови и HDX чипови.
2. Зачувај 1,000 ID кодови во меморија
3. Компактен дизајн и лесна за употреба
4. Шест јазици се поддржани.
Техничка Спецификација
Бренд
FAREAD
Модел
FRD5500
Фреквенција
134.2 k Hz,125 KHz
Читање Стандард
ISO11784/5,FDX-А,FDX-Б,HDX,EM4102
Комуникација Режим
USB & Bluetooth
Читање Од Далечина
16 CM (27 мм кружни пломба) 8 СМ (12mm стакло ознака )
Екранот
128*64 OLED
Операција Температура
-5°C-40°C
Димензии
155*82*33mm
Рок на услугите
1 година
Напојување
3.7 V 1400m A батерија
Полнење
Со мини USB порт
Сертификати
CE и препораките на FCC
Плаќање политика :
1. Плаќање начин : Со Aliexpress.
2. Ве молиме да плаќаат пари во рок од 3 дена по аукцијата заврши.
3. Ние не сме одговорни за царинските давачки и даноци поврзани со.
4. 24 часа техничар за поддршка и онлајн услуга,Внимателно го следи cargos додека не пристигна.
За превозот :
1. Нашите превозот цената вклучува трошоците на превозот, ракување, пакување и сродни трошоци за работна сила.
2. Да (САД, CA, АУ, велика БРИТАНИЈА, GER, FR, IL), ние ќе ги искористиме Epacket превозот, таа ги зема околу 7~15 работни дена. Да RU, нормално ние ќе користи руски Воздух превозот, тоа трае околу 10~25 работни дена. За друга земја, ние ќе ги искористиме Воздухопловната пост или Кина пост превозот кој трае околу 15-50 работни денови.

Повеќе информации

Прочитајте Опсег:
16 CM (27 мм кружни пломба) 8 СМ (12mm стакло ознака )
моќност:
Пасивни Картичка
Бренд Име:
FAREAD
Признавање На Чекање:
Само За Читање
Број На Модел На:
FRD5500
Контури:
ISO Картичка
Чип Вид:
Безконтактни лична Карта
Големина:
155*82*33mm
Фреквенција:
134.2 KH

Најдобрите понуди во категоријата