Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Суши машина за правење suzumo суши ориз ролери формирање на машина

Суши машина за правење suzumo суши ориз ролери формирање на машина

DEN 88800.00
 

Това е достапна
Износ

Суши машина за правење suzumo суши ориз ролери формирање на машина
Опис
1.Оваа суши обликувањето машина е произведен од страна на референтни меѓународни напредна технологија , и својот изглед и квалитет на дофат на светот напредно ниво на слични производи.
2.Изработени од нерѓосувачки челик и инженеринг пластика, разумни структура, лесно за работа, стабилна во однос на перформансите и средба храна и хигиенски барања.
3.На ориз топката направен од страна на оваа машина има мазна површина и униформа големина. Тврди или меки ориз топката може да биде избран со контролирање на копчето.
4.Оваа Суши ориз топката обликувањето машина може да помогне за да во голема мера се подигне ефикасноста на производство на ориз
топката и да икономисвам на работна сила
Со користење на принципот
Префрлете се на енергија, активирајте го вклучите, се прелива варен ориз материјал во ориз кофа,
машината автоматски ќе се од топки.
Додадете ориз се хранат постојано, континуирано производство на ориз ќе излезе.
Функција
1.изработени од нерѓосувачки челик
2.мазна површина, убава форма
3.висока излезна/ефикасност
Параметар
Модел : ZFSS
Моќност : 41 W-220v/110v
Брзината на процесот : 15pcs/минута
Кол на ориз топка : 40mm
Хопер за јачина : 2.5 kg
Машина со големина на : 420*185*390mm
Нето тежина : 15 KG
Почитувани. Според состојбата на стоката(како што тоа има мотор, батерии во машина, спакувани во дрвени случај,...), ние можеби се избере различен начин на испорака, како што е подолу : Ако сакате да изберете да се изразат испорака,Можете да изберете најевтин начин да се плати изразат такса еден од нив (DHL,Fedex,UPS-от,ТНТ,EMS) ,Ние можеби и изберете друг начин на испорака еден од нив (DHL,Fedex,UPS-от,ТНТ,ЕМС) . ако изберете пост воздух mail или руски Воздух, ние можеби и изберете друг начин на испорака еден од нив( Кина Пост Регистрирани Воздух Mail,Хонгконг Пост Воздух Mail,Шведска Пост, Сингапур Пост,Швајцарската Пост) (Можеби тоа не е исто како и вие ќе го изберете, но времето за испорака е сличноста, ако го поставите цел, тоа е кажано, вие се согласувате со горе опис) царинење такса и данок треба купувачи мечка (во земјата на дестинација). Вие не треба да плаќаат каков било товар разлика.ве молиме не'worry.ве молиме да знаат тоа.
Знак за известување :
1.Ја прими стоката, ве молиме проверете на "лице в лице"
2.Ако стоката се оштетени, ве молиме тврдат дека со Курирска компанија
3.Ние ќе ви помогнат да се заврши цел и да даде соодветни мерки за компензација на
4.Откако машина биде потпишан тој рече дека не било каков проблем со стока Pls Внимание на : 1)потрошувачите имаат време услов внимание , ако изборот Пост Воздух Mail или Пост Воздух Парцела за транспорт вашата стока,транспорт време е флексибилно и обично треба 20-60 дена за да стигнат до вашата адреса. 2).ако постојат некои проблеми со стоки и транспорт. Ве молиме контактирајте со нас веднаш, а не директно Поднесена спор, ние ќе ви помогнеме да ги решите. 3) Ако ви се допаѓа нашите производи ,ве Молиме да ја потврдите нарачката онлајн и да им даде добра на повратни информации до нас,откако ќе го добиете на стоки. Ви благодариме за вашата поддршка!

Повеќе информации

боја:
110V, 220V
Број На Модел На:
суши ориз се тркалаат обликувањето машина
сертификација:
CE,EMC,UR,ETL,EMF,САШО,RoHS,CB,АДС,УЛ,LFGB,ГШ
Додатоци:
Полна Големина Feed Цевки,Заклучување На Капак,Храна Тласкач
Напон (V):
220v
Капацитетот на Работа, Чаша (Чаша):
2.5 kg
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Функција:
суши ориз се тркалаат формирање на машина
Моќност (W):
41w
Име:
суши ориз roll машина за правење
моќност:
41w
Напон:
220v/110v
Брзината на процесот:
15pcs/минута
Кол на ориз топка:
40mm
Хопер за јачина на:
2.5 kg
Машина со големина:
420*185*390mm
Нето тежина:
15kg

Најдобрите понуди во категоријата