Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
кинеската традиционална Arborea 24-инчен чао ГОНГ,Tam-Tam гонг

кинеската традиционална Arborea 24-инчен чао ГОНГ,Tam-Tam гонг

DEN 6096.00
 

Това е достапна
Износ


ИЗВЕСТУВАЊЕ!
Сите гонг се продаваат со не стојат,ако треба стојат молам контактирајте ме!
Нашите гонг се направени од B20 легура и 100% рачно изработени
Потеклото на Гонг Експерти тврдат дека зборот Гонг доаѓа од Малезија. Сепак, не сите култури способни за производство на бакарни имале некој вид на Gons. Gongs се создадени во Југоисточна Азија, Индија, Тибет, Кина, Кореја, Јапонија. Индонезиски gongs, особено, се произведуваат одреден тон. Одекот е умерен. Друг тип o f Гонг, на Кинески чан luoi е особено популарна во оркестри и музички терапија
Магијата на Гонг во Денешно време
На Гонг беше воведен за да Западот за време на периодот на колонизација и стана дел од традиционалната оркестар. Денес, Gongs се користат за различни цели, освен музиката. Тие се најчесто поврзани со духовни цели. Gongs се користи во храмовите, како придружба на свадби и други религиозни ритуали. Со доаѓањето на поп музиката и порастот на побарувачката за експериментални невообичаени звуци, нова апликација за Гонг во современата музика од нив.
Создавањето на Гонг
Gongs се изработени од бронза. Основно легури во создавањето на Гонг се направени од бакар и калај, но мали количини на олово, сребро и злато, често се додаде да се променат карактеристиките на звукот. Производство на Гонг вклучува процесот на фалсификување, ковале, и подесување. Музичари користат различни алатки кои генерираат различни видови на звуци. Овие вклучуваат Гонг Mallets на Lambskin, Цврсти Волнени Mallets, Омекне Силикон Mallets
Psychophysiological ефекти
Секој звук има сложена ефект на нервниот систем. Вибрациите се стимулира сетилните неврони поврзани со органи. Она што следува е ефектот што се случува во нематеријални начин. Звукот е трансформира директно од физичкото тело енергија со сон тело преку вибрации јазли или центри, на сила на животот енергија.
Следните големина се достапни за чао гонг :
ОПИС
ЕДИНИЦА
снабдување способност
6"ЧАО ГОНГ
PC
10000
8"ЧАО ГОНГ
PC
10000
10"ЧАО ГОНГ
PC
10000
12"ЧАО ГОНГ
PC
7000
14"ЧАО ГОНГ
PC
7000
16"ЧАО ГОНГ
PC
5000
18"ЧАО ГОНГ
PC
5000
20"ЧАО ГОНГ
PC
5000
22"ЧАО ГОНГ
PC
3000
24"ЧАО ГОНГ
PC
1000
26"ЧАО ГОНГ
PC
1000
28"ЧАО ГОНГ
PC
500
30"ЧАО ГОНГ
PC
300
32"ЧАО ГОНГ
PC
200
34"ЧАО ГОНГ
PC
100
36"ЧАО ГОНГ
PC
50
38"ЧАО ГОНГ
PC
20
40"ЧАО ГОНГ
PC
15
43"ЧАО ГОНГ
PC
10
47"ЧАО ГОНГ
PC
10
51"ЧАО ГОНГ
PC
10
повеќе слики од гонг :
За повеќе детали за производот,ве молиме контактирајте : trademanager : cn1001560414 Skype : марија.maqiang Wechat : 2232506789 Мобилен телефон : +86 13954106658
Ние ќе се обидеме најдобро да ви помогне!Се чека за вашето пребарување : ))

Повеќе информации

Дијаметар (cm):
51-100cm
Бренд Име:
ARBOREA
Број На Модел На:
Arborea 24Чао гонг
боја:
црна и бронза
Услуга:
OEM прифатени
звук:
професионален звук
Употреба:
Повеќенаменски
Дијаметар (cm):
60
Материјал:
B20 легура
квалитет:
Висок степен на
Пакет:
картон
кориснички:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата