2017 Нов Дизајнер есен Жените Плус Големина фустани Еден Рамо 5XL Секси клуб облека femme туника црн Фустан Партија vestidos де феста

2017 Нов Дизајнер есен Жените Плус Големина фустани Еден Рамо 5XL Секси клуб облека femme туника црн Фустан Партија vestidos де феста

DEN 598.00
DEN 787.20
 

Това е достапна
Износ


Овој фустан е многу еластична Што може да се водат околу 10 CM Задникот имаат еластична бенд, се водат уште поголема Големина не се премногу загрижени Масти и тенки можат да носат 1cm = 0.394 инч, 1 инч = 2.54 см ГОЛЕМИНА AU/велика БРИТАНИЈА RU Биста(cm/inch) половината(cm/inch) рамо(cm/inch) должина(cm/inch) на колкот(cm) L 14/16 40-42 90/35.5 74/29.2 37/14.6 100/39.4 88 XL 18/20 44-46 94/37 78/30.7 38/15 102/40.2 92 XXL 22/24 48-50 98/38.6 82/32.3 39/15.4 104/41 96 3 XL 26/28 52-54 102/40.2 86/33.9 40/15.8 106/41.8 100 4 XL 30/32 56-58 106/41.8 90/35.5 41/16.2 108/42.6 104 5 XL 34/36 60-62 110/43.3 94/37 42/16.5 110/43.3 108 Инструкции Pls изберете ја вашата големина база на табелата подолу :
(±1-2cm се разликува поради прирачник за мерење)

Повеќе информации

Големина:
XS, L, XL, XXL, XXXL, 4XL, 5XL
Пол:
Жените
Фустани Должина:
Колено-Должина
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Декорација:
Обвиткан
Половината:
Империја
Материјал:
Полиестер,Lanon,Spandex
Sleeve Стил:
Едно Рамо
Шаблон Тип:
Цврста
Силуета:
Обвивка
Бренд Име:
juhome
Сезоната:
Есен
Стил:
Секси & Клуб
Број На Модел На:
2192
Деколте:
О Деколте

Најдобрите понуди во категоријата