NiceFoto TGB-300 300W Студио Флеш брзо рециклирање време GB 300 Студио професија фотографија студио светлина светилка

NiceFoto TGB-300 300W Студио Флеш брзо рециклирање време GB 300 Студио професија фотографија студио светлина светилка

DEN 6290.00
DEN 12096.00
 

Това е достапна
Износ

Nice Foto TGB-300 300 W Студио Флеш брзо рециклирање време GB 300 Студио професија фотографија студио светлина светилка
Бренд име : Nice Foto
Модел : GB флеш студио
Врз основа на напредните студио флеш МОБ серија, студиото флеш GB серија се секогаш одговара Bowens S-Тип додатоци, на пр. : softbox, штала вратата филтер колекции, snoot. Прецизна боја температура се направи вашите снимањето совршен.
Карактеристики
* 6 f-stop отворот коефициент 1/32-1/1 контрола.
* Автоматско празнење по исклучување.
* Целосна функција на моделирање сијалица контрола,proport/full/исклучување,
* Capatible : секогаш одговара Bowens S-Тип,
* Флеш тело со чадор држач,
* Sync кабел за приклучок : Φ3.50mm.
Технички Спецификации Објект Бр 63025 63026 62030 62031 Модел GB-180 GB-250 GB-300 GB-400 GN 43 52 58 65 Внатрешен вентилатор Нема Да Моделирање сијалица 50 W 150 W Рециклирање време 0.5-2s Моќ варијација Stepless прилагодување, 1/32-1/1 Зуи switch Да Сензор за дистанца ≥15 милиони Боја температура 5500 K±200 K Предизвикувајќи напон DC 5 V Предизвикувајќи начин 1.Синхронизација на кабел 2.Сензорот за близина 3.Тест копчето 4.Далечински управувач Осигурач 5 A
Пакет се вклучени
1.Студио флеш светлината главата=1pc
2.Цевка покрие=1pc
3.Моќ 5m кабел=1pc
4.Моделирање сијалица=1pc
5.Прирачник =1pc

Повеќе информации

Бренд Име:
NiceFoto
Пакет:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата