Viltrox L116T Bi-Боја & Dimmable Тенок Камера за Видео LED Светло LCD Дисплеј+Батеријата +Полнач за Canon Nikon DV dslr фото видео камера

Viltrox L116T Bi-Боја & Dimmable Тенок Камера за Видео LED Светло LCD Дисплеј+Батеријата +Полнач за Canon Nikon DV dslr фото видео камера

DEN 1900.00
DEN 2638.56
 

Това е достапна
Износ


Таа донесува најновите LED саќе дизајн. Таа има висока осветленост,природата и мека светла, стабилна температура на бојата. На висока дефиниција LCD дисплеј нека операција интерфејс е јасно. Можете да ги прилагодувате осветлувањето и бојата температура steplessly. Тоа е погоден за портрет, деца, свадба и сл. Топла чевли усвојува издржливи метална baseboard. Тоа може да се монтира на dslr фото DV видео камера и tripod. Спецификации : Бренд : Viltrox Модел : L116 T LED светла Боја температура : 3300~5600(Може да се прилагоди) Осветленоста опсег : 20%~100% Макс Светлината illuminance : 987 LM/810lux/0.5 M Моќ : 15 W Продолжи light time : 2.4 h(100% целосна, NP-750 батеријата) Боја рендерирање индекс : 95(РА) влезна моќност : Li-батерија NP-F550/F750/F960 sereis, 12 V/2 A,DC005 Општи интерфејс Димензија : 192mmx128mmx30mm Тежина : Околу.260g Пакет Листа : 1 x L116 T LED светло 1 x Топла чевли адаптер 1 x прирачник за Корисникот 1 x F550 Батеријата (подарок) 1 x НИ приклучокот на полначот на батеријата (подарок) Напомена : ние ќе НИ даде приклучокот на полначот како подарок acquiescently , ако ви треба Европскиот полнач , ве молиме имајте на ум или контактирајте ме .

Повеќе информации

Пакет:
Yes
Бренд Име:
VILTROX
Извор На Светлина:
LED
Извор На Енергија:
литиум батерија или AC адаптерот
Планината Тип:
топла чевли

Најдобрите понуди во категоријата