Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Godox АД-S7 Мултифункционален Octagonal Саќе Мрежа Чадор Softbox за WITSTRO Флеш AD180/AD360

Godox АД-S7 Мултифункционален Octagonal Саќе Мрежа Чадор Softbox за WITSTRO Флеш AD180/AD360

DEN 1900.00
DEN 2111.04
 

Това е достапна
Износ


Вовед : Ова 48cm/18.9" Godox Виткање Octagonal Softbox произведува безалкохолни и дури и осветлување, широко се користи од страна на професионални или аматерска фотографија на портрети, домашни миленици, накит или други производи. Кога го користите за снимање на портрет, ќе добиете привлечни светла во очи. Доаѓа три додатоци - Сребрен Диск, Дифузија Маска, Саќе покритие за поинаква средина за да креирате различен ефект. Карактеристики : - Сребрен Диск : Намалување на непотребните сенка и да се концентрира светлина, подобрување на stereovision и стереоскопски. - Саќе Опфаќа : Покриваат оваа octagonal softbox со Лепенка за контрола на светлина истури и направи светлина повеќе softe и дури, додадете карактер очи светлината. - Бели Дифузија на Корица : направи униформа светлина дифузија, мека и природата. - Се развива како чадор за брза инсталација и лесно преносливост. - Направени од добри, квалитетни материјали, трајни производи за долгорочна употреба. - Компатибилен со Godox WITSTRO Моќен Флеш АД-180 АД-360 Спецификации : - Softbox Големина : Ø480mm - Softbox Тежина : 280g - Алуминиум Лист Големина : Ø148.4 - Алуминиум Лист Тежина : : 50g Содржи : 1 x Godox АД-S7 Мулти-функционални Softbox 1 x Сребро Алуминиум Диск 1 x Сребрена Дифузија Покритие за Softbox 1 x Саќе Маска

Повеќе информации

Бренд Име:
Godox
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
АД-S7

Најдобрите понуди во категоријата