Одете во канцеларија 0 0.00

0-Стока
Даноци 0.00
Завршено 0.00
90cm Чадор Softbox Рефлектор за Студио Speedlite Флеш Octagon Чадор Softbox

90cm Чадор Softbox Рефлектор за Студио Speedlite Флеш Octagon Чадор Softbox

DEN 1386.72
 

Това е достапна
Износ


Професионални 90cm/35"Octagon Чадор Softbox Рефлектор Флеш Speedlite Мека Кутија Карактеристики : - се Биде Професионален Фотограф - отворањето Дијаметар е 90cm, внатре со одразуваат сребро и доаѓа со пред проѕирен diffuser, одлична за speedlite, monolight, strobe или робови. - Брз и лесен начин да се произведе beatiful дифузен светлина. - Посебно дизајниран за speedlites и strobist, мора да ги имате за локацијата на снимање. Спецификација : Направен од висок квалитет на најлон Димензии : Дијаметар : 35.4"(90cm) Octagonal Укината Должина : 75см (приближно) Ultimate омекне светлина поток и отстрани сенка да се направи совршен стрелаштво Боја : Црна/Сребрена (Од/Во) Сребро Внатрешни Лице : Минимизирање на Светлината Загуба & Зголеми Светлината се Шири Може да се користи со молњи, и некои студио флеш светла со чадор дупка (8мм универзална вратило) Надворешни снежана Покријат Пакет вклучува : 1 x Softbox 1 x Надворешни Бела покривка 1 x Торба FOTGA Безжична флеш предизвика Поставите PT-04 TM 4 Channles За Дигитална Камера US$ 9.28 - US$ 12.09 /парче
Fotga трговија на Големо Променливи Тајмер Далечинско Кабелот за Nikon D7000 D5000 D90 D3100 D3000 US$ 14.43 - US$ 16.49 /парче
Трговија на големо Fotga DP500 dslr фото Следат фокус FF 15mm род поддршка HDSLR HDV за 5 D II 7 D 600 D US$ 136.08 - US$ 170.10 /парче
Целата Fotga DP500 Рамо Планината Поддршка Подлога за dslr фото HDSLR Екипаж US$ 87.63 - US$ 113.40 /парче
Трговија на големо Fotga DP500 Систем за Брзо Ослободување dslr фото железнички 15mm род поддршка 4 следете ги фокус За Следат Фокус dslr фото HDSLR DV US$ 136.08 - US$ 170.10 /парче
Трговија на големо Fotga DP500 Железнички Род Систем Рака Костец за Следат Фокус US$ 88.04 - US$ 125.77 /парче
Fotga DP500 Брзо Ослободување Плоча за dslr фото Следат Фокус 15mm Железнички Прачка за Поддршка на Системот US$ 30.93 - US$ 43.30 /парче

Повеќе информации

Бренд Име:
FOTGA
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
90cm
Тип:
Softboxes
Големина:
92cm
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата